Fragman: The Danish Girl

Fragman: The Danish Girl

danish

Ve The Danish Girl’ün fragmanının yayınlanmasıyla birlikte artık önemli Oscar yarışçılarından görüntülerini izlemediğimiz tek bir film kalmadı. Eddie Redmayne’in tarihteki ilk transseksüellerden birini canlandırdığı yapım The King’s Speech ve Les Miserables’dan tanıdığımız Tom Hooper’ın imzasını taşıyor. Şimdiye kadar iki filminde de oyuncularına ödül getirmeyi başaran yönetmen, anlaşılan bu sefer abartılı yakın çekimlere sırtını dayamamış. Şimdi tek merak ettiğimiz şey Redmayne’in mi, yoksa Vikander’in mi Oscar’a daha yakın olduğu.

THE DANISH GIRL
Yönetmen:
Tom Hooper
Senaryo: Lucinda Coxon (uyarlama), David Ebershoff (roman)
Oyuncular: Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Matthias Schoenaerts, Ben Whishaw, Amber Heard, Sebastian Koch, Emerald Fennell, Adrian Schiller

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

2 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.