Jane the Virgin – 2. Sezon

Jane the Virgin – 2. Sezon

jane
Yaratıcı: Jennie Snyder Urman | Oyuncular: Gina Rodriguez, Andrea Navedo, Justin Baldoni, Yael Grobglas, Ivonne Coll, Brett Dier, Jaime Camil, Anthony Mendez, Jenna Ortega, Yara Martinez, Carlo Rota, Michael Rady, Bridget Regan, Diane Guerrero, Azie Tesfai, Camille Collard, Brian Dare, Tina Casciani, Vanessa Merrell, Ryan Devlin, Priscilla Barnes, Adam Rodriguez, Alano Miller, Aria Rose Garcia, Dennis Mencia, Britney Spears, Rita Moreno, Bruno Mars | 45 dakika | The CW

| A |

jane_the_virgin_ver4Televizyonla ilgilenen az çok herkesin adını duyduğu bir yapım Jane the Virgin. Kanalı revize etmeye çalışan The CW’nun geçen sene Gina Rodriguez sayesinde epey ödül toplamasına yardımcı olmuştu. Hikaye meşhur bir pembe diziden alınıp Amerikan topraklarına getirilmiş, ama karakterlerimiz yine Latin asıllı. Hatta Türkiye’de de Hande Ataizi’nin yer aldığı bir versiyonu yapılıyordu bir ara; ama ayakta kalmayı başardı mı bilmiyorum. Ben dizinin içeriğinden ziyade ne kadar çok yol kat ettiklerinden bahsetmek istiyorum. Jane the Virgin klasik aşk dizisi taktiklerini uygulayıp cıvıklaşmadan, her bölüm önümüze taze bir fikir sunabilen ve devam eden öyküsünün dallanıp budaklanacağı yer kısıtlı olsa da yaratıcılığı bir türlü tükenmeyen muazzam bir romantik komedi. Öyle bir dizi ki bu koca bir yıl boyunca Jane’in Rafael’i seçmesini istememizi sağlayıp, bir anda Michael küllerinden doğunca tıpkı Jane gibi aslında aklımızın köşesinde bir yerde hep onun olduğunu hissettirdi. Desperate Housewives’ı takip ettiniz mi bilmiyorum. Bence network televizyonculuğunda son 10 yıldaki en iyi işlerden biriydi ev kadınlarının ilk sezonu. Jane the Virgin ise engel tanımadan tam iki yıldır 45 bölümde de çıtayı yukarıda tutmayı başardı. Ben yazarlarını, inanılmaz emek sarf eden ekibini ve özellikle kadrosunu can-ı gönülden tebrik ediyorum. Her Pazartesi gününü iple çekiyorsam bunun sebebi Jane the Virgin’dir. Sadece siyahilere değil, ABD’de beyaz olmayan tüm azınlıklara ikinci sınıf insan muamelesi yapan bir sektörde The CW yine parlamayı başarıyor. Netflix ve HBO gibilerden sıra gelirse bir ara CW’nun hem Jane the Virgin, hem de Crazy Ex-Girlfriend ile yaptıklarına mutlaka göz atın. Hem kadın başrol olacak, hem ABD’deki göçmen asıllı bir jenerasyonun sorunları gündeme getirilecek, hem de tüm bunlar yapılırken sosyal mesaj uğruna hikaye unutulmayıp her bölüm seyircinin ilgisi ayakta tutulacak… Şaşırıyorum, hem de çok.
MVP: Jaime Camil

* Unutmadan Gina Rodriguez’i bu sene çok ağlattıklarını da ekleyebilir miyim? O da öyle bir aktris ki her gözyaşında bizim göz pınarlarımızı da kurutuyor. Jane ağlamasın, Michael’la saadetten başları göğe değsin!

jtv2

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.