Oscar Boy okuyucularının dikkatine: Size birkaç sorum var!

Oscar Boy okuyucularının dikkatine: Size birkaç sorum var!

Eğer sosyal medyada beni takip ediyorsanız Sinema Bloggerları Ödülleri’ni, ülkede sinema yazan serflerle bir bağlantım kalmasın diye hiç düşünmeden terk ettiğimden haberiniz vardır. İstisnalara buradan kucak dolusu sevgiler yolluyorum; ama geri kalanlarla aynı proje başlığı altında anılmak istemediğimin de altını çizmem şart. Bu sebeple, 2017 itibariyle READERS’ CHOICE ÖDÜLLERİ sanki yeteri kadar ilgilenmiyormuşum gibi, her zamankinden daha önemli bir yerimde yer alacak gündemimin. Hazır dağıttığımız ödüllerin 10. yılını kutlarken birkaç iyileştirme yapmak üzere bir araya gelelim istedim. Konu başlıkları ve onları alakadar eden sorular aşağıda. Buyrun:

  • İlk sorum benim kendi ödüllerimden çıkardığım En İyi Genç Oyuncu kategorisiyle alakalı. Diyorum ki döne dolana aynı insanların aday olduğu dalın adını değiştirelim ve En İyi Çıkış Yapan Oyuncu yapalım. Böylece yaşı fark etmeksizin bir anda yükselen her aktör ve aktrisin yarışma imkanı olur, ne dersiniz?
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
  • İkinci sorum En İyi Ses kategorisinin varlığını ilgilendiriyor. Çoğu zaman bir eleştirmen grubunun ses dalında ödül vermesini anlamsız bulduğumdan ve oylama sürecinde de en az katılım gösterilen kategorilerden biri olması sebebiyle kalsın mı gitsin mi sorusunu soracağım. Buyrun:
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
  • Bitti mi? Bitmeeez. Bu sene En İyi Film dalında 5, diğer tüm kategorilerde 3 tercih yaparak oy kullandığınız yeni bir sistem getiriyorum Readers Choice’a. Yani herkesin listesinde yer almak değil, üst sıralara konacak kadar sevilmek büyük önem taşıyacak. Bunlara ilaveten adayları belirleme aşamasında Akademi’nin de kullandığı preferential oylama sistemini evlat edinsek mi?
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.