BAFTA

OSCAR | Altın Küre | Meslek Birlikleri | BAFTA
2020/21 Ödül Cetveli (Eleştirmen Birlikleri) | Spirit | Gotham
Critics’ Choice | BIFA | EFA | Diğer Ödüller | Belgesel Ödülleri

En İyi Film

THE FATHER THE MAURITANIAN NOMADLAND PROMISING YOUNG WOMAN THE TRIAL OF THE CHICAGO 7

En İyi Britanya Filmi

CALM WITH HORSES THE DIG THE FATHER HIS HOUSE LIMBO
THE MAURITANIAN MOGUL MOWGLI PROMISING YOUNG WOMAN ROCKS SAINT MAUD

En İyi Yönetmen

LEE ISAAC CHUNG
Minari
SARAH GAVRON
Rocks
SHANNON MURPHY
Babyteeth
THOMAS VINTERBERG
Another Round
JASMILA ZBANIC
Quo Vadis, Aida?
CHLOÉ ZHAO
Nomadland

En İyi Erkek Oyuncu

RIZ AHMED
Sound of Metal
CHADWICK BOSEMAN
Ma Rainey’s Black Bottom
ADARSH GOURAV
The White Tiger
ANTHONY HOPKINS
The Father
MADS MIKKELSEN
Another Round
TAHAR RAHIM
The Mauritanian

En İyi Kadın Oyuncu

BUKKY BAKRAY
Rocks
RADHA BLANK
The Forty-Year-Old Version
VANESSA KIRBY
Pieces of a Woman
FRANCES MCDORMAND
Nomadland
WUNMI MOSAKU
His House
ALFRE WOODARD
Clemency

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

DANIEL KALUUYA
Judas and the Black Messiah
BARRY KEOGHAN
Calm with Horses
ALAN KIM
Minari
LESLIE ODOM JR.
One Night in Miami
CLARKE PETERS
Da 5 Bloods
PAUL RACI
Sound of Metal

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

NIAMH ALGAR
Calm with Horses
KOSAR ALI
Rocks
MARIA BAKALOVA
Borat Subsequent Moviefilm
DOMINIQUE FISHBACK
Judas and the Black Messiah
ASHLEY MADEKWE
County Lines
YOUN YUH-JUNG
Minari

En İyi Özgün Senaryo

ANOTHER ROUND
Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg
MANK
Jack Fincher
PROMISING YOUNG WOMAN
Emerald Fennell
ROCKS
Theresa Ikoko, Claire Wilson
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Aaron Sorkin

En İyi Uyarlama Senaryo

THE DIG
Moira Buffini
THE FATHER
Christopher Hampton, Florian Zeller
THE MAURITANIAN
Rory Haines, Sohrab Noshirvani, M.B. Traven
NOMADLAND
Chloé Zhao
THE WHITE TIGER
Ramin Bahrani

En İyi İlk Film

HIS HOUSE
Remi Weekes
LIMBO
Ben Sharrock, Irune Gurtubai
MOFFIE
Jack Sidey
ROCKS
Theresa Ikoko, Claire Wilson
SAINT MAUD
Rose Glass, Oliver Klassman

En İyi Kasting

CALM WITH HORSES JUDAS AND THE BLACK MESSIAH
Alexa L. Fogel
MINARI
Julia Kim
PROMISING YOUNG WOMAN
Lindsay Graham Ahanonu, Mary Vernieu
ROCKS
Lucy Pardee

En İyi Kurgu

THE FATHER
Yorgos Lamprinos
NOMADLAND
Chloé Zhao
PROMISING YOUNG WOMAN
Frédéric Thoraval
SOUND OF METAL
Mikkel E.G. Nielsen
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Alan Baumgarten

En İyi Görüntü Yönetimi

JUDAS AND THE BLACK MESSIAH
Sean Bobbitt
MANK
Erik Messerschmid
THE MAURITANIAN
Alwin H. Küchler
NEWS OF THE WORLD
Dariusz Wolski
NOMADLAND
Joshua James Richards

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

THE DIG
Maria Djurkovic, Tatiana Macdonald
THE FATHER
Peter Francis, Cathy Featherstone
MANK
Donald Graham Burt, Jan Pascale
NEWS OF THE WORLD
David Crank, Elizabeth Keenan
REBECCA
Sarah Greenwood, Katie Spencer

En İyi Kostüm Tasarımı

AMMONITE
Michael O’Connor
THE DIG
Alice Babidge
EMMA
Alexandra Byrne
MA RAINEY’S BLACK BOTTOM
Ann Roth
MANK
Trish Summerville

En İyi Özgün Müzik

MANK
Trent Reznor, Atticus Ros
MINARI
Emile Mosseri
NEWS OF THE WORLD
James Newton Howard
PROMISING YOUNG WOMAN
Anthony Willis
SOUL
Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste

En İyi Makyaj & Saç

THE DIG HILLBILLY ELEGY MA RAINEY’S BLACK BOTTOM MANK PINOCCHIO

En İyi Ses

GREYHOUND NEWS OF THE WORLD NOMADLAND SOUL SOUND OF METAL

En İyi Görsel Efekt

GREYHOUND THE MIDNIGHT SKY MULAN THE ONE AND ONLY IVAN TENET

Yabancı Dilde En İyi Film

ANOTHER ROUND DEAR COMRADES! LES MISÉRABLES MINARI QUO VADIS, AIDA?

En İyi Animasyon

ONWARD SOUL WOLFWALKERS

En İyi Belgesel

COLLECTIVE DAVID ATTENBOROUGH: A LIFE ON OUR PLANET THE DISSIDENT MY OCTOPUS TEACHER THE SOCIAL DILEMMA

Yükselen Yıldız Ödülü

BUKKY BAKRAY KINGSLEY BEN-ADIR MORFYDD CLARK SOPE DIRISU CONRAD KHAN

EN İYİ KISA FİLM
Eyelash
Lizard
Lucky Break
Miss Curvy
The Present*

EN İYİ KISA ANİMASYON
The Fire Next Time
The Owl and the Pussycat*
The Song of A Lost Boy