BIFA

OSCAR | Altın Küre | Meslek Birlikleri | BAFTA | Critics’ Choice
Independent Spirit | Gotham | BIFA | EFA | Diğer Ödüller
2019/20 Ödül Cetveli (Eleştirmen Birlikleri) | Belgesel Ödülleri

Ödüller: 1 Aralık

En İyi Film

BAIT FOR SAMA THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD THE SOUVENIR WILD ROSE

En İyi Yönetmen

WAAD AL-KATEAB, EDWARD WATTS
For Sama
OLIVER HERMANUS
Moffie
JOANNA HOGG
The Souvenir
MARK JENKIN
Bait
ASIF KAPADIA
Diego Maradona

En İyi Erkek Oyuncu

SAM ADEWUNMI
The Last Tree
TOM BURKE
The Souvenir
KRIS HITCHEN
Sorry We Missed You
JOSH O’CONNOR
Only You
DEV PATEL
The Personal History of David Copperfield

En İyi Kadın Oyuncu

JESSIE BUCKLEY
Wild Rose
HOLLIDAY GRAINGER
Animal
SALLY HAWKINS
Eternal Beauty
VICKY KNIGHT
Dirty God
RENÉE ZELLWEGER
Judy

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

CHIWETEL EJIOFOR
The Boy Who Harnessed the Wind
HUGH LAURIE
The Personal History of David Copperfield
PETER MULLAN
The Vanishing
EDISON MANUEL OLBERA NÚÑEZ
Yuli – The Carlos Acosta Story
BLUEY ROBINSON
Dirty God

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

JESSICA BARDEN
Scarborough
RUTHXJIAH BELLENEA
The Last Tree
ELIZABETH DEBICKI
Vita & Virginia
TILDA SWINTON
The Personal History of David Copperfield
JULIE WALTERS
Wild Rose

En İyi Senaryo

IN FABRIC
Peter Strickland
THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD
Armando Iannucci, Simon Blackwell
SORRY WE MISSED YOU
Paul Laverty
THE SOUVENIR
Joanna Hogg
WILD ROSE
Nicole Taylor

En İyi İlk Film

THE BOY WHO HARNESSED THE WIND
Chiwetel Ejiofor
BOYZ IN THE WOOD
Ninian Doff
LYNN + LUCY
Fyzal Boulifa
ONLY YOU
Harry Wootliff
A SHAUN THE SHEEP MOVIE: FARMAGEDDON
Will Becher, Richard Phelan

En İyi İlk Senaryo

ANIMALS
Emma Jane Unsworth
BEATS
Kieran Hurley
DAYS OF THE BAGNOLD SUMMER
Lisa Owens
ONLY YOU
Harry Wootliff
WILD ROSE
Nicole Taylor

En İyi Kurgu

BAIT
Mark Jenkin
DIEGO MARADONA
Chris King
FOR SAMA
Chloe Lambourne, Simon McMahon
THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD
Mick Audsley, Peter Lambert
THE SOUVENIR
Helle Le Fevre

En İyi Görüntü Yönetimi

BEATS
Benjamin Kracun
IN FABRIC
Ari Wegner
JUDY
Ole Bratt Birkeland
MOFFIE
Jamie D. Ramsay
THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD
Zac Nicholson

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

IN FABRIC
Paki Smith
JUDY
Kave Quinn
THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD
Cristina Casali
THE SOUVENIR
Stephane Collonge
THE WHITE CROW
Anne Seibel

En İyi Kostüm Tasarımı

IN FABRIC
Jo Thompson
JUDY
Jany Temime
THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD
Suzie Harman, Robert Worley
THE SOUVENIR
Grace Snell
WILD ROSE
Anna Mary Scott Robbins

En İyi Müzik

BEATS
JD Twitch, Penelope Trappes, Stephen Hindman
DIEGO MARADONA
Antonio Pinto
FOR SAMA
Ninita Desai
IN FABRIC
Cavern of Anti-Matter
WILD ROSE
Jack Arnold

En İyi Makyaj & Saç Tasarımı

DIRTY GOD IN FABRIC JUDY THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD WILD ROSE

En İyi Ses

BEATS DIEGO MARADONA GWEN IN FABRIC WILD ROSE

En İyi Görsel Efekt

THE BOY WHO HARNESSED THE WIND IN FABRIC A SHAUN THE SHEEP MOVIE: FARMAGEDDON

En İyi Kasting

IN FABRIC THE LAST TREE ONLY YOU THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD WILD ROSE

En İyi Uluslararası Film

ASH IS PUREST WHITE MARRIAGE STORY MONOS PARASITE PORTRAIT OF A LADY ON FIRE

En İyi Belgesel

COUP 53 DIEGO MARADONA FOR SAMA SEAHORSE TELL ME WHO I AM

Diğer Ödüller

UMUT VAAT EDEN OYUNCU
Sam Adewunmi | The Last Tree
Vicky Knight | Dirty God
Lorn Macdonald | Beats
Roxanne Scrimshaw | Lynn + Lucy
Honor Swinton Byrne | The Souvenir

ÇIKIŞ YAPAN PRODÜKTÖR
Finn Bruce | Tucked
Kate Byers, Lynn Waite | Bait
Joy Gharoro-Akpojotor | Blue Story
Becky Read | Three Identical Strangers
Jack Sidey | Moffie

RAINDANCE KEŞİF ÖDÜLÜ
A Bump Along the Way
Children of the Snow Land
Here for Life
Muscle
The Street

KISA FİLM
Anna
Boiling Point
The Devil’s Harmony
Goldfish
Serious Tingz