Critics’ Choice

OSCAR | Altın Küre | Meslek Birlikleri | BAFTA
2020/21 Ödül Cetveli (Eleştirmen Birlikleri) | Spirit | Gotham
Critics’ Choice | BIFA | EFA | Diğer Ödüller | Belgesel Ödülleri

FİLM

En İyi Film

DA 5 BLOODS MA RAINEY’S BLACK BOTTOM MANK MINARI NEWS OF THE WORLD
NOMADLAND ONE NIGHT IN MIAMI PROMISING YOUNG WOMAN SOUND OF METAL THE TRIAL OF THE CHICAGO 7

En İyi Yönetmen

LEE ISAAC CHUNG
Minari
EMERALD FENNELL
Promising Young Woman
DAVID FINCHER
Mank
SPIKE LEE
Da 5 Bloods
REGINA KING
One Night in Miami
AARON SORKIN
The Trial of the Chicago 7
CHLOÉ ZHAO
Nomadland

En İyi Erkek Oyuncu

BEN AFFLECK
The Way Back
RIZ AHMED
Sound of Metal
CHADWICK BOSEMAN
Ma Rainey’s Black Bottom
TOM HANKS
News of the World
ANTHONY HOPKINS
The Father
DELROY LINDO
Da 5 Bloods
GARY OLDMAN
Mank
STEVEN YEUN
Minari

En İyi Kadın Oyuncu

VIOLA DAVIS
Ma Rainey’s Black Bottom
ANDRA DAY
The United States vs. Billie Holiday
SIDNEY FLANIGAN
Never Rarely Sometimes Always
VANESSA KIRBY
Pieces of a Woman
FRANCES MCDORMAND
Nomadland
CAREY MULLIGAN
Promising Young Woman
ZENDAYA
Malcolm & Marie

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

CHADWICK BOSEMAN
Da 5 Bloods
SACHA BARON COHEN
The Trial of the Chicago 7
DANIEL KALUUYA
Judas and the Black Messiah
BILL MURRAY
On the Rocks
LESLIE ODOM JR.
One Night in Miami
PAUL RACI
Sound of Metal

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

MARIA BAKALOVA
Borat Subsequent Moviefilm
ELLEN BURSTYN
Pieces of a Woman
GLENN CLOSE
Hillbilly Elegy
OLIVIA COLMAN
The Father
AMANDA SEYFRIED
Mank
YOUN YUH-JUNG
Minari

En İyi Özgün Senaryo

MANK
Jack Fincher
MINARI
Lee Isaac Chung
NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS
Eliza Hittman
PROMISING YOUNG WOMAN
Emerald Fennell
SOUND OF METAL
Darius & Abraham Marder
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Aaron Sorkin

En İyi Uyarlama Senaryo

THE FATHER
Christopher Hampton, Florian Zeller
FIRST COW
Jon Raymond, Kelly Reichardt
MA RAINEY’S BLACK BOTTOM
Ruben Santiago-Hudson
NEWS OF THE WORLD
Paul Greengrass, Luke Davies
NOMADLAND
Chloé Zhao
ONE NIGHT IN MIAMI
Kemp Powers

En İyi Kurgu

THE FATHER
Yorgos Lamprinos
MANK
Kirk Baxter
NOMADLAND
Chloé Zhao
TENET
Jennifer Lame
SOUND OF METAL
Mikkel E.G. Nielsen
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Alan Baumgarten

En İyi Görüntü Yönetimi

DA 5 BLOODS
Newton Thomas Sigel
FIRST COW
Christopher Blauvelt
MANK
Erik Messerschmidt
MINARI
Lachlan Milne
NEWS OF THE WORLD
Dariusz Wolski
NOMADLAND
Joshua James Richards
TENET
Hoyte Van Hoytema

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

EMMA
Kave Quinn, Stella Fox
MA RAINEY’S BLACK BOTTOM
Mark Ricker, Karen O’Hara, Diana Stoughton
MANK
Donald Graham Burt, Jan Pascale
NEWS OF THE WORLD
David Crank, Elizabeth Keenan
THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD
Cristina Casali, Charlotte Dirickx
TENET
Nathan Crowley, Kathy Lucas

En İyi Kostüm Tasarımı

EMMA
Alexandra Byrne
MA RAINEY’S BLACK BOTTOM
Ann Roth
MANK
Trish Summerville
MULAN
Bina Daigeler
THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD
Suzie Harman, Robert Worley
PROMISING YOUNG WOMAN
Nancy Steiner

En İyi Özgün Müzik

MANK
Trent Reznor, Atticus Ros
THE MIDNIGHT SKY
Alexandre Desplat
MINARI
Emile Mosseri
NEWS OF THE WORLD
James Newton Howard
SOUL
Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste
TENET
Ludwig Göransson

En İyi Özgün Şarkı

EUROVISION SONG CONTEST: THE STORY OF FIRE SAGA
“Husavik (My Home Town)”
JUDAS AND THE BLACK MESSIAH
“Fight for You”
THE LIFE AHEAD
“Seen”
ONE NIGHT IN MIAMI
“Speak Now”
THE OUTPOST
“Everybody Cries”
THE UNITED STATES VS. BILLIE HOLIDAY
“Tigress & Tweed”

En İyi Saç & Makyaj

EMMA HILLBILLY ELEGY MA RAINEY’S BLACK BOTTOM MANK PROMISING YOUNG WOMAN THE UNITED STATES VS. BILLIE HOLIDAY

En İyi Görsel Efekt

GREYHOUND THE INVISIBLE MAN MANK THE MIDNIGHT SKY MULAN TENET WONDER WOMAN 1984

En İyi Toplu Performans

DA 5 BLOODS JUDAS AND THE BLACK MESSIAH MA RAINEY’S BLACK BOTTOM MINARI ONE NIGHT IN MIAMI THE TRIAL OF THE CHICAGO 7

Yabancı Dilde En İyi Film

ANOTHER ROUND COLLECTIVE LA LLORONA THE LIFE AHEAD MINARI TWO OF US

En İyi Genç Oyuncu

RYDER ALLEN
Palmer
IBRAHIMA GUEYE
The Life Ahead
ALAN KIM
Minari
TALIA RYDER
Never Rarely Sometimes Always
CAOILINN SPRINGALL
The Midnight Sky
HELENA ZENGEL
News of the World

En İyi Komedi

BORAT SUBSEQUENT MOVIEFILM THE FORTY-YEAR-OLD VERSION THE KING OF STATEN ISLAND ON THE ROCKS PALM SPRINGS THE PROM

TV

En İyi Dizi (Drama)

BETTER CALL SAUL THE CROWN THE GOOD FIGHT LOVECRAFT COUNTRY THE MANDALORIAN OZARK PERRY MASON THIS IS US

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

JASON BATEMAN
Ozark
STERLING K. BROWN
This Is Us
JONATHAN MAJORS
Lovecraft Country
JOSH O’CONNOR
The Crown
BOB ODENKIRK
Better Call Saul
MATTHEW RHYS
Perry Mason

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

CHRISTINE BARANSKI
The Good Fight
OLIVIA COLMAN
The Crown
EMMA CORRIN
The Crown
CLAIRE DANES
Homeland
LAURA LINNEY
Ozark
JURNEE SMOLLETT
Lovecraft Country

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama)

JONATHAN BANKS
Better Call Saul
JUSTIN HARTLEY
This Is Us
JOHN LITHGOW
Perry Mason
TOBIAS MENZIES
The Crown
TOM PELPHREY
Ozark
MICHAEL KENNETH WILLIAMS
Lovecraft Country

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama)

GILLIAN ANDERSON
The Crown
CYNTHIA ERIVO
The Outsider
JULIA GARNER
Ozark
JANET MCTEER
Ozark
WUNMI MOSAKU
Lovecraft Country
RHEA SEEHORN
Better Call Saul

En İyi Dizi (Komedi)

BETTER THINGS THE FLIGHT ATTENDANT MOM PEN15 RAMY SCHITT’S CREEK TED LASSO WHAT WE DO IN THE SHADOWS

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)

HANK AZARIA
Brockmire
MATT BERRY
What We Do in the Shadows
NICHOLAS HOULT
The Great
EUGENE LEVY
Schitt’s Creek
JASON SUDEIKIS
Ted Lasso
RAMY YOUSSEF
Ramy

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)

PAMELA ADLON
Better Things
CHRISTINA APPLEGATE
Dead to Me
KALEY CUOCO
The Flight Attendant
NATASIA DEMETRIOU
What We Do in the Shadows
CATHERINE O’HARA
Schitt’s Creek
ISSA RAE
Insecure

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi)

WILLIAM FICHTNER
Mom
HARVEY GUILLEN
What We Do in the Shadows
DANIEL LEVY
Schitt’s Creek
ALEX NEWELL
Zoey’s Extraordinary Playlist
MARK PROKSCH
What We Do in the Shadows
ANDREW RANNELLS
Black Monday

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi)

LECY GORANSON
The Conners
RITA MORENO
One Day at a Time
ANNIE MURPHY
Schitt’s Creek
ASHLEY PARK
Emily in Paris
JAIME PRESSLY
Mom
HANNAH WADDINGHAM
Ted Lasso

En İyi Mini Dizi

I MAY DESTROY YOU MRS. AMERICA NORMAL PEOPLE THE PLOT AGAINST AMERICA THE QUEEN’S GAMBIT SMALL AXE THE UNDOING UNORTHODOX

En İyi TV Filmi

BAD EDUCATION BETWEEN THE WORLD AND ME THE CLARK SISTERS: FIRST LADIES OF GOSPEK HAMILTON SYLVIE’S LOVE WHAT THE CONSTITUTION MEANS TO ME

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

JOHN BOYEGA
Small Axe
HUGH GRANT
The Undoing
PAUL MESCAL
Normal People
CHRIS ROCK
Fargo
MARK RUFFALO
I Know This Much Is True
MORGAN SPECTOR
The Plot Against America

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

CATE BLANCHETT
Mrs. America
MICHAELA COEL
I May Destroy You
DAISY EDGAR-JONES
Normal People
SHIRA HAAS
Unorthodox
ANYA TAYLOR-JOY
The Queen’s Gambit
TESSA THOMPSON
Sylvie’s Love

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

DAVEED DIGGS
The Good Lord Bird
JOSHUA CALEB JOHNSON
The Good Lord Bird
DYLAN MCDERMOTT
Hollywood
DONALD SUTHERLAND
The Undoing
GLYNN TURMAN
Fargo
JOHN TURTURRO
The Plot Against America

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

UZO ADUBA
Mrs. America
BETSY BRANDT
Soulmates
MARIELLE HELLER
The Queen’s Gambit
MARGO MARTINDALE
Mrs. America
WINONA RYDER
The Plot Against America
TRACEY ULLMAN
Mrs. America