Critics’ Choice

OSCAR | Altın Küre | Meslek Birlikleri | BAFTA | Critics’ Choice
Independent Spirit | Gotham | BIFA | EFA | Oscar Boy | AFK
2017/18 Ödül Cetveli (Eleştirmen Birlikleri) | Belgesel Ödülleri


Critics’ Choice Ödülleri, 11 Ocak gecesi dağıtılacak.

En İyi Film

THE BIG SICK CALL ME BY YOUR NAME DARKEST HOUR DUNKIRK THE FLORIDA PROJECT
GET OUT LADY BIRD THE POST THE SHAPE OF WATER THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

En İyi Yönetmen

GUILLERMO DEL TORO
The Shape of Water
GRETA GERWIG
Lady Bird
MARTIN MCDONAGH
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
CHRISTOPHER NOLAN
Dunkirk
LUCA GUADAGNINO
Call Me by Your Name
JORDAN PEELE
Get Out
STEVEN SPIELBERG
The Post

En İyi Erkek Oyuncu

TIMOTHÉE CHALAMET
Call Me by Your Name
DANIEL DAY-LEWIS
Phantom Thread
JAMES FRANCO
The Disaster Artist
JAKE GYLLENHAAL
Stronger
TOM HANKS
The Post
DANIEL KALUUYA
Get Out
GARY OLDMAN
Darkest Hour

En İyi Kadın Oyuncu

JESSICA CHASTAIN
Molly’s Game
SALLY HAWKINS
The Shape of Water
FRANCES MCDORMAND
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
MARGOT ROBBIE
I, Tonya
SAOIRSE RONAN
Lady Bird
MERYL STREEP
The Post

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

WILLEM DAFOE
The Florida Project
ARMIE HAMMER
Call Me by Your Name
RICHARD JENKINS
The Shape of Water
SAM ROCKWELL
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
PATRICK STEWART
Logan
MICHAEL STUHLBARG
Call Me by Your Name

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

MARY J. BLIGE
Mudbound
HONG CHAU
Downsizing
TIFFANY HADDISH
Girls Trip
HOLLY HUNTER
The Big Sick
ALLISON JANNEY
I, Tonya
LAURIE METCALF
Lady Bird
OCTAVIA SPENCER
The Shape of Water

En İyi Özgün Senaryo

THE BIG SICK
Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani
GET OUT
Jordan Peele
LADY BIRD
Greta Gerwig
THE POST
Liz Hannah, Josh Singer
THE SHAPE OF WATER
Guillermo Del Toro, Vanessa Taylor
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
Martin McDonagh

En İyi Uyarlama Senaryo

CALL ME BY YOUR NAME
James Ivory
THE DISASTER ARTIST
Scott Neustadter, Michael H. Weber
MOLLY’S GAME
Aaron Sorkin
MUDBOUND
Dee Rees, Virgil Williams
WONDER
Jack Thorne, Steve Conrad, Stephen Chbosky

En İyi Kurgu

BABY DRIVER
Paul Machliss, Jonathan Amos
BLADE RUNNER 2049
Joe Walker
DUNKIRK
Lee Smith
THE POST
Michael Kahn, Sarah Broshar
THE SHAPE OF WATER
Sidney Wolinsky

En İyi Görüntü Yönetimi

BLADE RUNNER 2049
Roger Deakins
CALL ME BY YOUR NAME
Sayombhu Mukdeeprom
DUNKIRK
Hoyte Van Hoytema
MUDBOUND
Rachel Morrison
THE SHAPE OF WATER
Dan Laustsen

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

BEAUTY AND THE BEAST
Sarah Greenwood, Katie Spencer
BLADE RUNNER 2049
Dennis Gassner, Alessandra Querzola
DUNKIRK
Nathan Crowley, Gary Fettis
MURDER ON THE ORIENT EXPRESS
Jim Clay, Rebecca Alleway
PHANTOM THREAD
Mark Tildesley, Véronique Melery
THE SHAPE OF WATER
Paul Denham Austerburry, Shane Vieau, Jeff Melvin

En İyi Kostüm Tasarımı

BEAUTY AND THE BEAST
Jacqueline Durran
BLADE RUNNER 2049
Renée April
PHANTOM THREAD
Mark Bridges
THE SHAPE OF WATER
Luis Sequeira
WONDER WOMAN
Lindy Hemming

En İyi Müzik

BLADE RUNNER 2049
Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
DARKEST HOUR
Dario Marianelli
DUNKIRK
Hans Zimmer
PHANTOM THREAD
Jonny Greenwood
THE POST
John Williams
THE SHAPE OF WATER
Alexandre Desplat

En İyi Şarkı

BEAUTY AND THE BEAST
“Evermore”
CALL ME BY YOUR NAME
“Mystery of Love”
COCO
“Remember Me”
THE GREATEST SHOWMAN
“This Is Me”
MARSHALL
“Stand Up for Something”

En İyi Saç & Makyaj

BEAUTY AND THE BEAST DARKEST HOUR I, TONYA THE SHAPE OF WATER WONDER

En İyi Görsel Efekt

BLADE RUNNER 2049 DUNKIRK THE SHAPE OF WATER THOR: RAGNAROK WAR FOR THE PLANET OF THE APES WONDER WOMAN

En İyi Toplu Performans

DUNKIRK LADY BIRD MUDBOUND THE POST THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

En İyi Genç Oyuncu

MCKENNA GRACE
Gifted
DAFNE KEEN
Logan
BROOKLYNN PRINCE
The Florida Project
MILLICENT SIMMONDS
Wonderstruck
JACOB TREMBLAY
Wonder

Yabancı Dilde En İyi Film

BPM (BEATS PER MINUTE) A FANTASTIC WOMAN FIRST THEY KILLED MY FATHER IN THE FADE THE SQUARE THELMA

En İyi Animasyon

THE BREADWINNER COCO DESPICABLE ME 3 THE LEGO BATMAN MOVIE LOVING VINCENT

En İyi Komedi

THE BIG SICK THE DISASTER ARTIST GIRLS TRIP I, TONYA LADY BIRD

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)

STEVE CARELL
Battle of the Sexes
JAMES FRANCO
The Disaster Artist
CHRIS HEMSWORTH
Thor: Ragnarok
KUMAIL NANJIANI
The Big Sick
ADAM SANDLER
The Meyerowitz Stories

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)

TIFFANY HADDISH
Girls Trip
ZOE KAZAN
The Big Sick
MARGOT ROBBIE
I, Tonya
SAOIRSE RONAN
Lady Bird
EMMA STONE
Battle of the Sexes

En İyi Aksiyon

BABY DRIVER LOGAN THOR: RAGNAROK WAR FOR THE PLANET OF THE APES WONDER WOMAN

En İyi Bilimkurgu/Korku

BLADE RUNNER 2049 GET OUT IT THE SHAPE OF WATER

Adaylık sayıları (Birden fazla)

  • 14 – The Shape of Water
  • 8 – Call Me by Your Name, Dunkirk, Lady Bird, The Post
  • 7 – Blade Runner 2049
  • 6 – The Big Sick, Three Billboards Outside Ebbing Missouri
  • 5 – Get Out, I Tonya
  • 4 – Beauty and the Beast, Darkest Hour, The Disaster Artist, Mudbound, Phantom Thread, Thor: Ragnarok
  • 3 – The Florida Project, Girls Trip, Logan, Wonder, Wonder Woman
  • 2 – Baby Driver, Battle of the Sexes, Coco, Molly’s Game, War for the Planet of the Apes