Favori yok

Favori yok

Yarın artık Oscar için çok daha önemli bir dönem başlıyor, çünkü yarın ilk önemli ödül töreni yapılacak.VH1’dan izleyebileceğiniz Critics’ Choice ödülleri yarın dağıtılacak ve böylece maraton daha da hızlanacak.Sonrasında ise Altın Küre, SAG, PGA, DGA, WGA, BAFTA ödülleri derken 7 Mart tarihine ulaşıp Oscar izleyeceğiz.Kısacası ödül sezonunun önemli 8 ödül töreninden birine sadece bir gün kaldı.

Critics’ Choice ödüllerine bir gün kalmasına rağmen En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında kimin kazanacağını hakikaten bilemiyoruz.Ve bu yıllardır ilk kez gerçekleşen bir durum.Üç önemli kategoride de ödülü kimin alacağı belirsiz.Film kategorisi için Up In The Air, Inglourious Basterds, The Hurt Locker ve Avatar arasında gerçekleşecek bir yarış bekliyoruz.Kadın oyuncularda ise Carey Mulligan ve Meryl Streep rekabeti mevcut.Erkek oyuncu dalına geldiğimizde ise ödül Jeff Bridges‘e gidecek gibi gözükse de George Clooney‘nin ödülü alması şaşırtmaz.Ya da Colin Firth‘e süpriz bir ödül verilmesi.Hakikaten hepsi belirsiz!

Tabi bunun dışında ödülü almazsa şok olacaklarımız da mevcut.En İyi Yönetmen Kathyrn Bigelow, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Christoph Waltz, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Mo’Nique olmazsa işte o zaman şenlik olur.

Evet, yarın Critics’ Choice ödülleri dağıtılıyor, ama hala kesinleşmiş bir favori yok.Bu yıl hakikaten süprizlere gebe.Merakla bekliyoruz…

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.