Favori yok

Favori yok

Yarın artık Oscar için çok daha önemli bir dönem başlıyor, çünkü yarın ilk önemli ödül töreni yapılacak.VH1’dan izleyebileceğiniz Critics’ Choice ödülleri yarın dağıtılacak ve böylece maraton daha da hızlanacak.Sonrasında ise Altın Küre, SAG, PGA, DGA, WGA, BAFTA ödülleri derken 7 Mart tarihine ulaşıp Oscar izleyeceğiz.Kısacası ödül sezonunun önemli 8 ödül töreninden birine sadece bir gün kaldı.

Critics’ Choice ödüllerine bir gün kalmasına rağmen En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında kimin kazanacağını hakikaten bilemiyoruz.Ve bu yıllardır ilk kez gerçekleşen bir durum.Üç önemli kategoride de ödülü kimin alacağı belirsiz.Film kategorisi için Up In The Air, Inglourious Basterds, The Hurt Locker ve Avatar arasında gerçekleşecek bir yarış bekliyoruz.Kadın oyuncularda ise Carey Mulligan ve Meryl Streep rekabeti mevcut.Erkek oyuncu dalına geldiğimizde ise ödül Jeff Bridges‘e gidecek gibi gözükse de George Clooney‘nin ödülü alması şaşırtmaz.Ya da Colin Firth‘e süpriz bir ödül verilmesi.Hakikaten hepsi belirsiz!

Tabi bunun dışında ödülü almazsa şok olacaklarımız da mevcut.En İyi Yönetmen Kathyrn Bigelow, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Christoph Waltz, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Mo’Nique olmazsa işte o zaman şenlik olur.

Evet, yarın Critics’ Choice ödülleri dağıtılıyor, ama hala kesinleşmiş bir favori yok.Bu yıl hakikaten süprizlere gebe.Merakla bekliyoruz…

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...