NAACP Image Ödülleri

NAACP Image Ödülleri

Gabourey Sidibe, Precious

Zoe Saldana‘ya oyunculuk kategorisinde adaylık veren tek ödül NAACP Image Ödülleri’ydi.Sadece siyahi yapımların aday olabildiği NAACP Image Ödülleri dün sahiplerini buldu ve Precious 6 dalda ödül kazandı.İşte ödüllerin sahipleri:

En İyi Film: Precious
En İyi Yönetmen: Lee Daniels, Precious
En İyi Erkek Oyuncu: Morgan Freeman, Invictus
En İyi Kadın Oyuncu: Gabourey Sidibe, Precious
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Adam Rodriguez, Tyler Perry’s I Can Do Bad All By Myself
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Mo’Nique, Precious
En İyi Senaryo: Geoffrey Fletcher, Precious
En İyi Bağımsız Film: Precious
En İyi Yabancı Film: The Stoning of Soraya M.
En İyi Belgesel: Good Hair

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. kimbuadam

    anlamadığım olay şu ki neden siyahi ödülleri var, saçmalık bana kalırsa aynı kadın ödülleri gibi… ingilizler, fransızlar, almanlar dersin anlarım, bilmem nere eleştirmenler birliği dersin anlarım, şu bu festival dersin anlarım da siyahi ödülleri deyince çıldırıyorum. sadece siyahlar aday… kendilerini bu derece soyutlayan bir gruptan nasıl gerçek dünyaya adapte olmasını beklersin ki. siyah kardeşlerimizin kendi aralarında toklaşıp, kaynaşması…

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.