Reytingler geldi

Reytingler geldi

Tom Hooper ve Kathryn Bigelow

Bu haberi ne kadar merak ediyorsunuz bilmem ama madem rakamlar açıklandı, sizlere aktarmakta fayda var. Bu sene yapılan Oscarlar, yani 83. Akademi Ödülleri geçen seneye göre daha az izlendi. Hatta rakamlara göre yaklaşık yüzde 10’luk bir düşüş söz konusu. James Franco ve Anne Hathaway gibi iki genç sunucu bir işe yaramamış görünüyor, ki özellikle Franco sunuculuk konusunda feci şekilde batırdı. Ben zaten bu yılki ödül töreninden hiç memnun kalmadığımı söylemiştim. Hugh Jackman‘ın sunuculuk yaptığı seneyle kıyasladığınızda arada dağlar kadar fark var. Törenin ne bir konsepti vardı ne de kayda değer bir akışı. Neyse. Geldi geçti. Umuyorum sene daha sağlıklı sunucu seçimleri yapılır ve ödül töreni de güzel olur. İsterseniz son 10 yılın reytinglere şöyle bir bakıp hafızamızı tazeleyelim.

 • 83. Akademi Ödülleri – 37.63 milyon – En İyi Film: The King’s Speech (Sunucular: Anne Hathaway & James Franco)
 • 82. Akademi Ödülleri – 41.62 milyon – En İyi Film: The Hurt Locker (Sunucular: Alec Baldwin & Steve Martin)
 • 81. Akademi Ödülleri – 39.94 milyon – En İyi Film: Slumdog Millionaire (Sunucu: Hugh Jackman)
 • 80. Akademi Ödülleri – 31.76 milyon – En İyi Film: No Country for Old Men (Sunucu: Jon Stewart)
 • 79. Akademi Ödülleri – 39.92 milyon – En İyi Film: The Departed (Sunucu: Ellen DeGeneres)
 • 78. Akademi Ödülleri – 38.64 milyon – En İyi Film: Crash (Sunucu: Jon Stewart)
 • 77. Akademi Ödülleri – 42.16 milyon – En İyi Film: Million Dollar Baby (Sunucu: Chris Rock)
 • 76. Akademi Ödülleri – 43.56 milyon – En İyi Film: The Lord of the Rings: The Return of the King (Sunucu: Billy Crystal)
 • 75. Akademi Ödülleri – 33.04 milyon – En İyi Film: Chicago (Sunucu: Steve Martin)
 • 74. Akademi Ödülleri – 40.54 milyon – En İyi Film: A Beautiful Mind (Sunucu: Whoopi Goldberg)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

3 Yorum

 1. tugrul

  Bu seneki ödül törenini bende hıc begenmedım. Konukların ıcerısınde cok heyecan uyandıran isim fazla yoktu. Hala en iyi yönetmen ödülünün Tom Hooper’ a verıldıgıne ınanamıyorum. Black swan, inception ve social network dururken..

  Yanıt
  1. umurtas

   Bugün Black Swan’ı ikinci defa izledim ve aralarında en iyisinin Black Swan olduğunu bir kez daha anladım. Gerek Natalie Portman’ın oyunculuğu, gerek Aronofsky’nin yönetmenliği, gerekse kurgusu… Daha iyisi yok

   Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.