Washington DC’nin seçimi: The Artist

Washington DC’nin seçimi: The Artist

Bridesmaids

Dün adaylarını öğrendiğimiz Washington DC Film Eleştirmenleri Ödülleri az evvel bir radyo programında sahiplerini buldu. The Artist En İyi Film seçilirken oldukça isabetli bir şekilde Bridesmaids‘e Toplu Performans ödülü verildi ki en çok buna sevindim. Hugo anlaşılan eleştirmenlerden epey destek alacak. Scorsese‘ye tekrar yönetmen ödüllerinin verileceği bir sezon bizi bekliyor gibi. Oscar’a aday olacağını düşünsem de The Departed‘dan sadece 5 sene sonra yine ödül alacağını zannetmiyorum. Washington DC’nin seçimlerine dönersek…

En İyi Film: The Artist
En İyi Yönetmen: Martin Scorsese, Hugo
En İyi Erkek Oyuncu: George Clooney, The Descendants
En İyi Kadın Oyuncu: Michelle Williams, My Week with Marilyn
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Albert Brooks, Drive
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Octavia Spencer, The Help
En İyi Toplu Performans: Bridesmaids
En İyi Özgün Senaryo: 50/50; Will Reiser
En İyi Uyarlama Senaryo: The Descendants; Alexander Payne, Nat Faxon & Jim Rash
En İyi Animasyon: Rango
En İyi Belgesel: Cave of Forgotten Dreams
Yabancı Dilde En İyi Film: The Skin I Live In
En İyi Sanat Yönetimi: Hugo
En İyi Görüntü Yönetimi: The Tree of Life
En İyi Müzik: The Artist

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

5 Yorum

 1. Müge Dörtok

  The Artist’in en iyi film seçilmesine sevinmekle birlikte Özgün senaryo ödülü doğru adrese gitmemiş. Doğrusu Midnight In Paris olmalıydı. Washington DC’nin seçimlerine saygı duyuyorum ama keşke Midnight In Paris’i görmezden gelmeseymiş, daha saygı duyacaktım.

  Yanıt
 2. shifty

  hayatımda bridesmaids kadar abartılmış bir film daha görmedim. Yemek zehirlenmesinden sonra tuvaletini lavaboya yapan insanlar mı güldürdü yani insanları. berbat

  Yanıt
  1. umurtas

   Çok acımasızsın 🙂 Filmin güldüren sahnesi o kadar çok ki. Saturday Night Live tarzı komediden hoşlanan herkes eminim tuvalet sahnesi dışında da gülecek pek çok şey bulmuştur. Mesela en basitinden filmin başında Kristen Wiig ile Maya Rudolph’un yemek yerken yaptığı konuşma ilk aklıma gelen.

   Yanıt
 3. yaxley

  (Emma Watson, Daniel Radcliffe, Rupert Grint), Ralph Fiennes, Gary Oldman, Emma Thompson, Maggie Smith, Michael Gambon, Alan Rickman, Jim Broadbent, John Hurt, Helena Bonham Carter Julie Walters, Robbie Coltrane, Helena Bonham Carter,Jason Isaacs, David Thewlis…Toplu performans ödülü yanlış yere gitmiş gibi sanki..

  Yanıt

Yorum yazın...