Bir garip top 10

Bir garip top 10

Super 8

İngiltere’nin en önemli sinema dergilerinden biri nasıl Sight & Sound ise işte Fransa’da da ilk akla gelen sinema dergisi Cahiers du Cinéma. 2011’in en iyilerini seçip dünki ödül karmaşısında açıklamışlar ama tabi arada kaynadı. Yalnız yılın en iyi 10 filmi arasına Super 8‘i koymaları ilginç. Filmi beğenmeme rağmen böylesine nitelikli filmlerin olduğu bir yılda Super 8‘i ilk ona koymak bana bile garip geldi. İşte o liste:

1. Habemus Papam (We Have a Pope); Nanni Moretti
2. L’Etrange affaire Angélica (The Strange Case of Angelica); Manoel de Oliveira
-. The Tree of Life; Terrence Malick
4. Hors Satan (Outside Satan); Bruno Dumont
-. Essential Killing; Jerzy Skolimowski
6. Melancholia; Lars von Trier
-. Un été brulant (A Burning Hot Summer); Philippe Garrel
8. Super 8; J.J. Abrams
-. L’Apollonide (Souvenirs de la maison close / House of Tolerance); Bertrand Bonello
-. Meek’s Cutoff; Kelly Reichardt

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. shifty

    Gerçekten çok ilginç Sanırsın liste avrupa sinemasından bağımsız işlere yer vermiş Sonra 8 numaraya Amerika’nın en popülist filmlerinden birini koyduklarını farkediyorsun 😀

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.