San Francisco Film Eleştirmenleri Ödülleri

San Francisco Film Eleştirmenleri Ödülleri

The Tree of Life

San Francisco Film Eleştirmenleri Birliği dün ödüllerini dağıtan gruplardan sonuncusu. Tinker Tailor Soldier Spy‘a 2 dalda ödül veren ve özgün senaryo kategorisinde Margin Call‘u seçerek farklı bir tutum sergileyen San Francisco’lu eleştirmenlerinin ödüllerinin tamamı şöyle:

En İyi Film: The Tree of Life
En İyi Yönetmen: Terrence Malick, The Tree of Life
En İyi Erkek Oyuncu: Gary Oldman, Tinker Tailor Soldier Spy
En İyi Kadın Oyuncu: Tilda Swinton, We Need to Talk About Kevin
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Albert Brooks, Drive
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Vanessa Redgrave, Coriolanus
En İyi Uyarlama Senaryo: Tinker Tailor Soldier Spy
En İyi Özgün Senaryo: Margin Call
En İyi Görüntü Yönetimi: The Tree of Life
En İyi Animasyon: Rango
Yabancı Dilde En İyi Film: Certified Copy
En İyi Belgesel: Tabloid
Özel Takdir Ödülü: The Mill and the Cross
Marlon Riggs Ödülü: Ulusal Film Koruma Vakfı

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

11 Yorum

 1. Müge Dörtok

  The Tree of Life mı yılın en iyi filmi, bence değil. Bu ödüllü veren birlik ya diğer filmleri izlemedi ya da sıkıcı filmleri tercih ediyor. Bu film, tüm eleştirileri okudum, ve herkesin ortak görüşü: sıkıcı bir aile dramı filmi olduğu.

  Yanıt
  1. yaxley

   Daha filmi izlemeden sıkıcı olduğunu iddia etmek ve bu birliğe film izleme konusunda ahkam kesmek nasıl bir mantık…Okuduğunuz “tüm” eleştirileri merak ettim.Zira film birçoklarına göre yılın en iyisi..

   Yanıt
 2. yavuz ekin

  Çoğu filmi hala izleyemediğim icin yorum yapmak çok tuhaf geliyor. Tree of life bana göre sinematografi veya görüntü yönetiminde iddialı olabilir ama en iyi film olacak kadar iyi değil. Çünkü bana göre bir filmin en iyi film ödülünü alması için bütününe bakarım. Oyuncular, senaryo, filmin akışı ve yönetimi vs vs. Tree of Life biraz sıkıcı bir film. Herkese göre degil..

  Yanıt
 3. shifty

  Neyseki bir filmi iyi yapan kavramlardan birisi herkes için iyi olması değil. Oscar için öyle olabilir tabi.
  Bir de yardımcı erkek oyuncu dalında herkes Christopher Plummer derken bir anda Albert Brooks fırladı

  Yanıt
  1. umurtas

   Albert Brooks hakikaten de beklenmedik bir çıkış yaptı. Ama ben hala Plummer’ın Oscar şansının daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Brooks’u tercih etmeme rağmen…

   Yanıt
  2. yavuz ekin

   shifty, herkese göre değil derken (tree of life icin) bir filmin herkese göreyse iyidir anlamı çıkartılmamalı. Sadece kriterlerin tümünü değerlendirdiğim de Tree of life en iyi diyemem.

   Ayrıca sıkıcı filmler iyidir gibi tuhaf zihniyette olmamalı. film sektörü ve medyanın altını cize cize, gözümüze soka soka x film iyidir harika diyip onun kuyrugundan gitmekte sacma zaten. Bana göre tree of life en iyi film olmamalı. izlemeden önce beklentim fazlaydı tıpkı driver daki gibi. Ama ne tree of life ne de driver beni tatmin etti.

   Yanıt
 4. yaxley

  Şu 2 gündür gördüğüm en makul liste sanırım..The Tree of Life tam bir başyapıt..Nihayet hakettiği ödülleri aldı.
  Gary Oldman nihayet bir yerde ödüllendirildiğini görmek güzel.Aynı şekilde Vanessa Redgrave’in de..
  Senaryo ödülleri yerinde..

  Yanıt
 5. TigerBlood

  Yorumlarda Tree of Life tartışılmış.
  Ben de uzun süredir filmi bekletiyorum,haftaya falan izlerim büyük ihtimalle,çünkü biri filmi başyapıt olarak sunarken biri hiç beğenmiyor.
  Ya da şöyle söyleyim Brad Pitt filmi çok beğendiğini söylerken filmin diğer başrolü Sean Penn yaptığı bir röportajda filmi hiç beğenmediğini söylüyor.

  Açıkcası bu sene Drive’dan daha güzel bir film görebilir miyim ?
  -Sanmıyorum

  Yanıt
  1. shifty

   Benim kaçırdığım birşey mi bilmiyorum ama Sean Penn filmi beğenmemekten çok kendi karakterinin filme ne kattığı konusunda fikir yürütmüştü. Kendisi de bir yönetmen olduğu için mallick’in bakış açısını beğenmemiş yada ona vaat edileni bulamamış olabilir.

   Yanıt

Yorum yazın...