Kaldığımız yerden eleştirmen ödüllerine devam… Detroit

Kaldığımız yerden eleştirmen ödüllerine devam… Detroit

Christoph Waltz ve Jodie Foster; Carnage

Critics’ Choice, SAG ve Altın Küre adayları açıklanacak derken eleştirmenlerin ödüllerine bir süre ara vermiştik. Ama şimdi kaldığımız yerden devam edebiliriz. Geçtiğimiz günlerde açıklanan Detroit Eleştirmenler Birliği Ödülleri adreslerine ulaştı. Shame‘den iki oyuncunun da ödüllendiği listede yine The Artist‘in büyük zaferiyle karşı karşıyayız. Ama genelden farklı olarak verilen ve dikkat çeken ödül “Toplu Performans”. Kazananlar şöyle:

En İyi Film: The Artist
En İyi Yönetmen: Michel Hazanavicius, The Artist
En İyi Erkek Oyuncu: Michael Fassbender, Shame
En İyi Kadın Oyuncu: Michelle Williams, My Week with Marilyn
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Christopher Plummer, Beginners
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Carey Mulligan, Shame
En İyi Çıkış Yapan Oyuncu: Jessica Chastain; The Tree of Life, The Help, The Debt ve Take Shelter
En İyi Toplu Performans: Carnage
En İyi Senaryo: Moneyball
En İyi Belgesel: Tabloid

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

4 Yorum

 1. Enes

  Ya bu Michael Fassbender bu kadar eleştirmenden ödül alıyor, sag aday bile yapmıyor daha önceki senelerde böyle bir durum oldu mu umut senin bilgin var mı?

  Yanıt
  1. umurtas

   Bu kadar ödül alıp SAG’e aday olamayan oyuncu sayısı çok fazla değil. Ama Fassbender’dan çok filmle alakalı bir durum. NC-17 sansürü alması filmin oylarını etkiledi. Üyeler çok mesafeli yaklaşıyorlar. Yalnız ben Oscar’a aday olacağını düşünüyorum. Bichir’in yerini o alacak. Hatta Oscar için zayıf halka DiCaprio diyebiliriz.

   Yanıt
 2. Enes

  Bilemiyorum yani Midnight Cowboy’a En iyi film oscarı veren bi topluluğun -ki o zaman ki kosulları düşününce çok büyük bir olay- Shame de böyle bir bakışla değerlendirme yapmasının haksızlık olacağını düşünüyorum.

  Yanıt

Yorum yazın...