Utah Film Eleştirmenleri Birliği

Utah Film Eleştirmenleri Birliği

Joseph Gordon-Levitt; 50/50

Ödüllerimiz bu sefer Utah’dan geliyor. Kısa kısa hemen yorum yapalım. 50/50‘nin hak ettiği değeri görmesi güzel. Yalnız Joseph Gordon-Levitt‘in erkek oyuncular açısından böylesine güçlü bir yılda yarışması büyük şanssızlık. Rooney Mara‘nın Oscar’a aday olacağını düşünüyorum ben bu arada. Fincher son düzlükte depar atıp şaşırtabilir. Eğer Mara, Glenn Close‘u yerinden ederse şaşırmayın. Bir de Nick Nolte, Ezra Miller gibi çok güçlü oyunculukların bulunduğu bir dalda nasıl oluyor da tüm ödüller Albert Brooks ve Christopher Plummer‘a gidiyor pek anlamıyorum. Geçen sene Melissa Leo‘yu desteklemediğim gibi bu sene de bu ikiliyi desteklemeyeceğim sanırım. Ve tabi ödüller…

En İyi Film: Drive (İkinci: The Artist)
En İyi Yönetmen: Michel Hazanavicius, The Artist (İkinci: Nicolas Winding Refn, Drive)
En İyi Erkek Oyuncu: Joseph Gordon-Levitt, 50/50 (İkinci: Jean Dujardin, The Artist)
En İyi Kadın Oyuncu: Michelle Williams, My Week with Marilyn (İkinci: Rooney Mara, The Girl with the Dragon Tattoo)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Albert Brooks, Drive (İkinci: Christopher Plummer, Beginners)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Amy Ryan, Win Win (İkinci: Vanessa Redgrave, Coriolanus)
En İyi Özgün Senaryo: Will Reiser; 50/50 (İkinci: Mike Mills; Beginners)
En İyi Uyarlama Senaryo: Alexander Payne, Nat Faxon ve Jim Rash; The Descendants (İkinci: Jason Segel & Nicholas Stoller; The Muppets)
En İyi Görüntü Yönetimi: Newton Thomas Sigel; Drive (İkinci: Emmanuel Lubezki; The Tree of Life)
En İyi Belgesel: Senna (İkinci: Project Nim)
En İyi Animasyon: Rango (İkinci: The Adventures of Tintin ve Kung Fu Panda 2)
Yabancı Dilde En İyi Film: A Separation (İkinci: 13 Assassins)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

3 Yorum

  1. yaxley

    Joseph-Gordon Levit ve Rooney mara’nın Oscar’a aday olmasını o kadar çok isterim ki..En azından Mara’nın şansı var.Ben de aday olacağını düşünüyorum.Akademinin her sene genç bir oyuncuyu kazanma gibi bir özelliği var.Bu sene Elizabeth Olsen diye düşünmüştük ancak kendi sahasında dahi destek alamadı.Mara’yı henüz izleyemedik ancak 3.40’lık fragmanda çok iyi gözüküyordu.Umarım Glenn Close’u yerinden eder.Ki ben Close’un o yere henüz oturabildiğini düşünmüyorum.Bir de şu Viola Davis şutlansa.Bu kadar basit bir performans..Neyse..

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.