WGA Adayları ’11

WGA Adayları ’11

Bridesmaids

Yazarlar Birliği (WGA) birlik ödüllerinden gelen haberlere bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz senelerde The Social Network, The Hurt Locker, Milk gibi filmleri ödüllendirerek Akademi’yle aynı tercihleri yapan WGA, ne yazık ki birliğe üye olmayan senaristlere adaylık veremediği için farklılık da yaratmıyor değil. Bu yılın diskalifiye olmak zorunda kalan filmleri arasında iddialılardan The Artist, Beginners, Shame, Tinker Tailor Soldier Spy, Drive ve The Skin I Live In var. Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim adayların hepsini 10’da 10 doğru tahmin ettim. Geçtiğimiz ay televizyon adaylarını açıklayan WGA’in sıfır sürprizsiz aday listesi şöyle:

En İyi Özgün Senaryo
50/50 (Will Reiser)
Bridesmaids (Annie Mumolo ve Kristen Wiig)
Midnight in Paris (Woody Allen)
Win Win (Thomas McCarthy ve Joe Tiboni)
Young Adult (Diablo Cody)

En İyi Uyarlama Senaryo
The Descendants (Alexander Payne, Nat Faxon ve Jim Rash)
The Girl with the Dragon Tattoo (Steven Zaillian)
The Help (Tate Taylor)
Hugo (John Logan)
Moneyball (Aaron Sorkin ve Steven Zaillian)

Belgesel
Better This World (Katie Galloway ve Kelly Duane de la Vega)
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front (Marshall Curry ve Matthew Hamachek)
Nostalgia for the Light (Patricio Guzman)
Pina (Wim Wenders)
Position Among the Stars (Hetty Naaijkens-Retel Helmrich ve Leonard Retel Helmrich)
Senna (Manish Pandey)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

3 Yorum

 1. yaxley

  Gerçekten bravo 10 da 10.Ama ben The Girl with the Dragon Tattoo’nun yerine The Ides of March ya da War Horse’dan birinin geçebileceğini düşünüyordum.Filmi aday görünce fazlasıyla sevindim.Sizce de film giderek güçlenmiyor mu?*

  Yanıt
  1. umurtas

   PGA ve WGA adaylıkları hakikaten filme güç kattı. Ama DGA’den böyle bir sürpiz beklemiyorum açıkçası. Sadece Oscar’da Glenn Close’un yerini Rooney Mara’nın alacağını düşünüyorum.

   Yanıt
 2. Erşah

  Keşke DGA gibi WGA’da oscarları etkilese. Ama hiç de hiç öyle olmuyor. Geçen sene Inception’a giden ödül birden ivme değiştirip The King’s Speech’e gitmişti. Beklenen adaylar, tek sırıtan Bridesmaids. İyi bir yapımcı desteği ile geliyor.

  Yanıt

Yorum yazın...