Oscar Rehberi ’11 – En İyi Makyaj

Oscar Rehberi ’11 – En İyi Makyaj

Makyaj kategorisi şimdiden galibi belli olan dallardan biri. Herhalde The Iron Lady‘yi izleyen herkes başka bir alternatif olmadığının farkına varmıştır. Lakin bugüne kadar bu dalda hiç ödüllendirmedikleri Harry Potter gerçeğini de unutmamak lazım. Neyse. Neredeyse tüm adaylar bu yıl ilk kez aday olmuşlar. Bir de siz göz atın…

ALBERT NOBBS

Martial Corneville ve Lynn Johnson: İlk Oscar adaylıkları.
Matthew W. Mungle:
Dördüncü Oscar adaylığı. İlk kez Dracula (1992) ile aday olduğunda ödülü kazanmıştı. Sonrasında Schindler’s List (1993) ve Ghosts of Mississippi (1996) ile tekrar aday oldu ama kazanamadı.

HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS: PART II

Nick Dudman, Amanda Knight ve Lisa Tomblin: İlk Oscar adaylıkları.

THE IRON LADY

Mark Coulier ve J. Roy Helland: İlk Oscar adaylıkları.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

5 Yorum

 1. Mehmet

  Teknik dallarda ya da diğer dallarda istenilen verilmedi HP7’ye o yüzden verirler gibime geliyor.Onun dışında Iron Lady’nin abartılı bir durumunu görmüyorum.

  Yanıt
 2. Emel

  The Iron Lady filminde Meryl Streep i baştan yaratan bir kadronun iyi iş çıkardığı yabana atılmaz ancak benim gönlümden HP geçiyor..Bunca yıldır çok iyi iş başarmış bir serinin ödül almasını istiyorum ama 19 yıl sonra ki hallerinin makyajı hiç olmamıştı…Tabi filmin geri kalanında harika iş çıkardıklarını kimse inkar edemez…

  Yanıt
 3. yaxley

  Şu 19 yıl sonrasındaki makyajdan çoğu kişi şikayet ediyor ancak olması gereken de oydu.Yaşlı başlı adamlar olmayacaklardı zaten.Bizim gibi hızlı bir yaşlanma süreci yok o dünyada.Sadece yüzlerine bir olgunluk havası verilmesi gerekiyordu.Ve o olgunluk havası da hepsinde vardı.Özellikle Ron ve Draco’yu çok başarılı buldum.Hadi bunu geçelim.Çoğu kişi beğenmedi çünkü..
  Griphook belki de en başarılı olanıydı.Flitwick ve Griphook’u aynı kişinin oynadığı düşünürsek bence mükemmel bir çalışmaydı.
  Öte yandan Voldemort başlı başına bir başarı zaten.
  Savaştaki devler de geniş yüzlü insanlara makyaj yapılarak oluşturuldu.
  Bunun yanında tüm o savaş alanındaki durum, kanlar vesaire çok profesyonelce yapılmıştı.
  İlla ki yaşlandırma makyajları mı etkili sayılıyor.Bilemiyorum Hp nin daha önce aday dahi olmadığını düşünürsek bence alması gereken Hp..

  Yanıt
 4. farklı dünya

  Iron Lady çok güzel ama makyaj dalında da güzel olmasına rağmen daha iyisi var o da Albert Nobbs kesinlike kadını erkek yapmak kolay iş değil yani düşünün bence..

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.