ADG Ödülleri ’11

ADG Ödülleri ’11

Sanat Yönetmenleri Birliği adıyla her yıl prodüksyion tasarımcılarını ödüllendiren  ADG bu yıl için de seçimlerini yapmış ve anlaşılan Harry Potter-Hugo sorunsalına da yeni bir çözüm getirmemiş. Bu arada ben yine bilgisayarımla problem yaşamaktayım. Eğer gecikme olursa şimdiden kusura bakmayın. Kazananlara dönersek…

DÖNEM FİLMİ Hugo (Dante Ferretti)
ÇAĞDAŞ FİLM The Girl with the Dragon Tattoo (Donald Graham Burt)
FANTASTİK FİLM Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (Stuart Craig)
DİZİ (1 SAAT) Boardwalk Empire; “21” (Bill Groom)
DİZİ (YARIM SAAT) Modern Family; “Express Christmas” (Richard Berg)
MİNİ DİZİ / TV FİLMİ Mildred Pierce (Mark Friedberg)
DİZİ (MULTI-CAMERA, VARIETY YA DA SENARYOSUZ) Saturday Night Live; “Host: Justin Timberlake and Musical Guest: Lady Gaga” (Keith Ian Raywood, Eugene Lee, Leo Yoshimura, N. Joseph D. Tulio)
ÖDÜL MÜZİK YA DA OYUN PROGRAMI 83. Geleneksel Akademi Ödülleri (Steve Bass)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

2 Yorum

 1. yaxley

  Hugo da çok başarılıydı ancak şiddetle Potter’ın kazanmasını istiyorum.Hogwarts’taki savaş bir yana Gringotts sahnelerinde de mükemmel bir incelik vardı.Özellikle ihtiyaç odası için büyük bir emek harcandığını duymuştum.
  Filmlerdeki hikaye anlatımı kitaplara göre geri kalmış olsa da Hogwarts’ı kusursuz bir şekilde canlandırdıkları ortada.8 filmdir inanılmaz bir hayalgücüyle bize en iyi şekilde o büyülü dünyayı yarattılar.Ve bu dalda hiç ödülü yok..8 filmdir böyle büyük bir prodüksiyonun ödüllendirilmediğini düşünürsek son filmde bari vermeleri gerekiyor.

  Bu arada tüm dallarda ödülleri çok isabetli buldum.Özellikle Dragon Tattoo’ya ayrı bir sevindim..

  Yanıt
 2. TigerBlood

  Ödüller doğru yerlere gitmiş,güzel liste.
  Bu arada söylediğiniz gibi oldu,Oscar adayları açıklanınca bir durgunluk çöktü,önceden daha keyifliydi site,oscar sonrasını bekleyeceğiz bu gidişle

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.