Meslek birliği ödüllerinden sonuncusu: CDG

Meslek birliği ödüllerinden sonuncusu: CDG

W.E.

Oscar’a sayılı günler kala artık meslek birliklerinin dağıttığı ödüllerinden sonuncusuna geldik. CDG, yani kostüm tasarımcıları birliği oldukça ilginç seçimler yaparak sezonu sürprizlerle kapattı. Beklenenin aksine ne Hugo ne de Jane Eyre ödül alabildi. Dönem filmi kategorisinde kazanan Madonna‘nın yönettiği W.E. oldu. Oscar tahminlerinizde bu zaferi nasıl değerlendirirsiniz bilemem ama bir kategoride daha son dakikaya kadar kimin kazanacağını bilememek iyi olacak. İşte yılın en iyi kostüm tasarımcıları:

Dönem Filmi: W.E. (Arianne Phillips)
Fantastik Film: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (Jany Temime)
Çağdaş Film: The Girl with the Dragon Tattoo (Trish Summerville)
TV Filmi / Mini Dizi: Downton Abbey (Susannah Buxton)
Dizi (Çağdaş): Glee (Lou Eyrich ve Jennifer Eve)
Dizi (Dönem / Fantastik): Boardwalk Empire (John A. Dunn ve Lisa Padovani)
Reklam: Swiffer: “Country Dirt Cowgirl” (Roseanne Fiedler)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

4 Yorum

 1. shifty

  ben dün anonymous’u izledim. filmi beğendim ancak kostüm tasarımında abartmaya gerek yok bence. dönem filmi olduğu için belirli bir kitle tarafından direk aday adayı olarak yaftalanıyor zaten. Jane Eyre’in kostüm tasarımı daha iyiydi mesela bence. Minimal ve şık bir tasarım vardı. The Artist ve Hugo ise yakın geçmiş için güzel çalışmalar barındırıyordu. W.E’i ise izlemedim ancak fragmandan oldukça iyi görünüyor. Eğer gerçekten iyiyse kazanmasını isterim. Filmin aldığı olumsuz yorumlar hiç önemli değil. Bir film bir ekip tarafından yapıldığı kadar bireysel başarı ve başarısızlıklara da sahne oluyor haliyle. Örneğin War Horse bence ne kadar kötü bir film olursa olsun görüntü yönetmenliğine laf etmeye ne yeltenirim ne de haddim yetmez.
  Genel olarak şu anda kim kazanır diyemiyorum ama The Artist ve Jane Eyre arasında gidip geliyor gönlüm

  Yanıt
 2. yaxley

  Bir gün şu ödülü contemporary bir filmin kazanmasını istiyorum yeter artık..Mesela The Girl wtih the Dragon Tattoo kazansa ne güzel olurdu.Aday dahi değil maalesef..

  Yanıt

Yorum yazın...