DGA Ödülleri ’12

DGA Ödülleri ’12

2012awardsWinnerBenAffleck.ashx

Ve sonunda bu da oldu! Ben Affleck, DGA’den (Amerikalı Yönetmenler Birliği) ödül aldı. Lincoln şu an elinde tek bir önemli ödül olmadan Oscar gecesine doğru ilerliyor. Argo ise aldığı her birlik ödülüyle En İyi Film yarışını iyice kilitlemekte. Bu ödülünün yanına kurgu ve senaryoyu da katacağına emin olabilirsiniz. Hatta 3 ödüllü bir En İyi Film olmayacağı için ses kategorilerinde de sürpriz yapabilir diye düşünmeye başlamadım değil. Affleck’i desteklesek ya da desteklemesek de tarih yazmaya geliyor. Apollo 13’den sonra ilk kez Oscar’da En İyi Yönetmen kategorisine giremeyen bir film bu kadar çok ödül topladı. Eğer WGA’i de alırsa, ki alacak, ben bir mucize olmadığı müddetçe kimsenin Argo’nun elinden En İyi Film ödülünü alamayacağı düşüncesindeyim. Sadece En İyi Yönetmen ödülü için tahmin yapmakta hala güçlük çekiyorum. Benh Zeitlin ya da Michael Haneke sürpriz yapabilirmiş gibi düşünmeye başladım. Ama orada bir de Ang Lee var, onu unutmamak şart. Yönetmenler Birliği’nin verdiği tüm ödüller aşağıda. Sezon başında oldukça heyecan veren yarışın bir anda sıkıcılaşması sebebiyle kenara çekilme zamanımız geldi mi dersiniz?

FİLM Ben Affleck | Argo
BELGESEL Malik Bendjelloul | Searching for Sugar Man
DİZİ – DRAMA Rian Johnson | Breaking Bad – “Fifty-One”
DİZİ – KOMEDİ Lena Dunham | Girls – “Pilot”
REALITY Brian Smith | Master Chef – “Episode #305”
MİNİ DİZİ / TV FİLMİ Jay Roach | Game Change
VARIETY Glenn Weiss | 65. Geleneksel Tony Ödülleri
GÜNDÜZ KUŞAĞI Jill Mitwell | One Life to Live – “Between Heaven and Hell”
ÇOCUK PROGRAMLARI Paul Hoen | Let It Shine
REKLAM Alejandro Gonzalez Inarritu | Best Job

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

0 Yorum

 1. Erşah

  Hem de nasıl kenara çekilmek ? SAG gecesi açıklandığında kimse inanamamıştı, tam o gün yarışın tadı tuzu bitti zaten. Bundan 3 yıl önce Avatar ve Hurt Locker arasında bile yarış vardı, iki farklı cenahın filmi olmalarına rağmen. Bu sene sönük geçti.

  Şimdi Affleck düşmanı herkes Gigli’den, Daredevil’den dem vurmaya başlamıştır bile.

  Yanıt
 2. Yavuz EKIN

  Argo ve lincoln i kıyaslayacak olursak, lincoln daha büyük ve gösterişli proje gibi duruyor. Ancak politik bir film. Dolayısıyla inanılmaz sıkılmıştım filmi izlerken. Filmde bana göre sıkıcılıgı bir nebze de olsa alan tommy le jones ve sally fielddı.

  Diger taraftan argo çok güzel bir senaryosu olmamasına ragmen gerilimi çok güzel ekrana yansıtmıs. Karekterlerden herhangi biri çok sıyrılmıyor. Bütün olarak iyi bir film.

  Yanıt
 3. Batuhan Şahin

  Maşallah Affleck bütün ödülleri topluyor.Ben oscar gecesi düşünemiyorum en iyi yönetmen ödüllü kime gitcek ama bana göre ödülü en çok hakeden isim süper bir romantik komedi filmiyle karşımıza çıkan DAVİD O.RUSSELL

  Yanıt
 4. mukadder

  Hiç mi hiç hakettiğini düşünmüyorum..

  Bu ödülleri de Akademi’ye inat olsun diye veriyorlar bence.!! Ama Akademi’nin amacı belli bence.!!

  Argo isimli basit film aday olduğu tüm dallarda ödüle kavuşacak (içime doğdu).. Sever Akademi ilkler yapmayı. “Oscar’da Aday Olduğu Tüm Ödülleri Alan Film” yaftası bile hazır.. Yönetmen ödülünü vermeye niyetleri yoktu böyle bir aday liste çıkardılar.. 2004’te aynı düşünceyle The Lord of the Rings: The Return of the King’e “En İyi Görüntü Yönetimi” ve “En İyi Ses Kurgusu” adaylıklarını vermedikleri gibi.!!

  Umarım yanılıyorumdur.! Çünkü Alan Arkin var listede!!

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.