Ulusal Film Eleştirmenleri Derneği Ödülleri ’13

Ulusal Film Eleştirmenleri Derneği Ödülleri ’13

Inside Llewyn Davis
Inside Llewyn Davis

En kalabalık eleştirmen gruplarından biri olan Ulusal Film Eleştirmenleri Derneği (NSFC), meslek birliklerinin sırtını dönmesinin gazıyla Inside Llewyn Davis’e büyük ödüllerin hepsini vermiş. Coen Kardeşler’in son harikası 4 ödül birden alırken, IndieWire’da verilen bilgilere göre Cate Blanchett ile Jennifer Lawrence bu seneki ödüllerde ikinci kez oylamaya gerek kalmadan zafer elde eden isimler olmuş. Oldukça keyifli sonuçlar bana kalırsa. James Franco’nun hala nasıl ödül aldığına anlam veremiyorum; ama seveni çok. O yüzden sesimi çıkarmayacağım. Kazananların tamamına gelecek olursak:

FİLM Inside Llewyn Davis
YÖNETMEN Joel & Ethan Coen | Inside Llewyn Davis
ERKEK OYUNCU Oscar Isaac | Inside Llewyn Davis
KADIN OYUNCU Cate Blanchett | Blue Jasmine
YARDIMCI ERKEK OYUNCU James Franco | Spring Breakers
YARDIMCI KADIN OYUNCU Jennifer Lawrence | American Hustle
SENARYO Before Midnight | Julie Delpy, Ethan Hawke ve Richard Linklater
GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ Inside Llewyn Davis | Bruno Delbonnel
YABANCI FİLM Blue Is the Warmest Color
BELGESEL The Act of Killing ve At Berkeley
DENEYSEL FİLM Leviathan

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

0 Yorum

  1. cemertem

    Benim anlamadığım Coen’lerin bu filmi hakikaten her anlamda oldukça başarılı olmasına rağmen neden sönük kaldı bir çok törende? Daha ne yapmaları gerekiyordu, iyi işlenmiş bir konu, harika teknik, aynı zamanda her zamanki gibi harika bir dönem filmi.. Bağımsız film tadında..

    Yanıt

Bir Cevap Yazın