Ve Movie Smackdown’ın kazananı belli oldu…

Ve Movie Smackdown’ın kazananı belli oldu…

Kış Uykusu
Kış Uykusu

4 Haziran’da 128 filmle başladığımız büyük turnuva, Movie Smackdown dün gece sona erdi. Aşama aşama ilerlerken, Oscar Boy okuyucuların 2010’lu yılların ilk yarısındaki en iyi filmi seçmek için uğraştı. Sonuçların herkesi tatmin etmesi imkansız tabii ki de ama sizlerin oylarıyla oluşan ilk dördün sıralaması şöyle:

  1. Kış Uykusu | Nuri Bilge Ceylan
  2. Black Swan | Darren Aronofsky
  3. Inception | Christopher Nolan
  4. Blue Is the Warmest Color | Abdellatif Kechiche

Bundan böyle Smackdown başlığı altında kimi zaman Oscar ödüllü performansları, kimi zaman son yılların en iyi dizilerini, kimi zaman ise belirli bir konsept çerçevesindeki filmleri yarıştırarak eğlencemize tam gaz devam edeceğim. Ama şimdilik biraz nefes alıp kendimizi yazın rehavetine bırakalım istiyorum. Smackdown da Oscar Boy’un sevilen köşelerinden biri olarak zamanı geldiğinde görevini yerine getirmek üzere beklemeye devam etsin.

Katılan, katılmayan, sonuçları seven, sevmeyen, karşılaştırmaları haklı ya da haksız bulan herkese çok teşekkürler. Finale doğru giderek artan oylar sayesinde oldukça sağlıklı bir turnuva gerçekleştirdik diye umuyorum. Ben de nasıl olsa Black Swan kazanır mantığıyla Kış Uykusu’na oy vermeme rağmen içten içe Aronofsky’nin filminin galip gelmesini istiyordum. Fakat sizler Altın Palmiye ödüllü Nuri Bilge Ceylan filmini bu onura layık gördünüz. Bir sonraki Smackdown’da yine eğlencenin dibine vurmak üzere diyelim. Görüşürüz!

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın