Özgün müzik yarışında 112 film

Özgün müzik yarışında 112 film

Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh ve Bruce Dern (The Hateful Eight)
Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh ve Bruce Dern (The Hateful Eight)
Akademi’den bir liste daha! Epey katı kuralları olan En İyi Özgün Müzik kategorisinde yarışmaya hak kazanmış aday adayları açıklandı. Listede en çok The Revenant’ın yokluğu göze çarpıyor. Sanırım yine yeteri kadar orijinal beste içermemenin gazabına uğradı Inarritu’nun ekibi. Ben Ennio Morricone’nin de The Hateful Eight ile dışarıda kalabilme ihtimali olduğunu düşünüyordum, ama yanılmışım. Kurallara uymayı başarabilmişler. Peki bu sene kimler favori? 50. adaylığını almaya hazırlanan John Williams (Star Wars: The Force Awakens), Tarantino’nun ekürisi Ennio Morricone (The Hateful Eight), Pixar’ın vazgeçilmez adamı Michael Giacchino (Inside Out), John Williams’ın boşluğunu dolduran Thomas Newman (Bridge of Spies), yıllardır geçtim ödüle kavuşmayı aday bile olamayan Carter Burwell (Carol), usta müzisyen Alexandre Desplat (The Danish Girl) ve film ana kategoride favori olduğu için öne çıkan Howard Shore (Spotlight). Belki Michael Brook (Brooklyn), Daniel Pemberton (Steve Jobs) ya da yakın zamanda kaybettiğimiz James Horner’ın (Southpaw ya da The 33) sürpriz yaptığını görebiliriz. Uygun şartlara sahip filmlerin tam listesi şöyle:
“Adult Beginners,” Marcelo Zarvos
“The Age of Adaline,” Rob Simonsen
“Altered Minds,” Edmund Choi
“Alvin and the Chipmunks: The Road Chip,” Mark Mothersbaugh
“Anomalisa,” Carter Burwell
“Ant-Man,” Christophe Beck
“Beasts of No Nation,” Dan Romer
“The Big Short,” Nicholas Britell
“Black Mass,” Tom Holkenborg
“Bridge of Spies,” Thomas Newman
“Brooklyn,” Michael Brook
“Burnt,” Rob Simonsen
“By the Sea,” Gabriel Yared
“Carol,” Carter Burwell
“Cartel Land,” H. Scott Salinas ve Jackson Greenberg
“Chi-Raq,” Terence Blanchard
“Cinderella,” Patrick Doyle
“Coming Home,” Qigang Chen
“Concussion,” James Newton Howard
“Creed,” Ludwig Goransson
“The Danish Girl,” Alexandre Desplat
“The Divergent Series: Insurgent,” Joseph Trapanese
“Dukhtar,” Peter Nashel
“The End of the Tour,” Danny Elfman
“Everest,” Dario Marianelli
“Ex Machina,” Ben Salisbury ve Geoff Barrow
“Far from the Madding Crowd,” Craig Armstrong
“Fifty Shades of Grey,” Danny Elfman
“5 Flights Up,” David Newman
“Frame by Frame,” Patrick Jonsson
“Freedom,” James Lavino
“Furious Seven,” Brian Tyler
“The Good Dinosaur,” Mychael Danna ve Jeff Danna
“Goosebumps,” Danny Elfman
“Grandma,” Joel P. West
“The Hateful Eight,” Ennio Morricone
“He Named Me Malala,” Thomas Newman
“Hot Pursuit,” Christophe Beck
“Hot Tub Time Machine 2,” Christophe Beck
“The Hunger Games: Mockingjay – Part 2,” James Newton Howard
“The Hunting Ground,” Miriam Cutler
“I Smile Back,” Zack Ryan
“I’ll See You in My Dreams,” Keegan DeWitt
“In the Heart of the Sea,” Roque Baños
“Inside Out,” Michael Giacchino
“The Intern,” Theodore Shapiro
“It Follows,” Disasterpeace
“Jalam,” Ouesppachan
“Jurassic World,” Michael Giacchino
“Kahlil Gibran’s The Prophet,” Gabriel Yared
“Kingsman: The Secret Service,” Henry Jackman ve Matthew Margeson
“Krampus,” Douglas Pipes
“La Jaula de Oro,” Jacobo Lieberman ve Leonardo Heiblum
“The Lady in the Van,” George Fenton
“The Last Witch Hunter,” Steve Jablonsky
“Learning to Drive,” Dhani Harrison ve Paul Hicks
“Legend,” Carter Burwell
“Little Accidents,” Marcelo Zarvos
“The Longest Ride,” Mark Isham
“Mad Max: Fury Road,” Tom Holkenborg
“The Man from U.N.C.L.E.,” Daniel Pemberton
“The Martian,” Harry Gregson-Williams
“Max,” Trevor Rabin
“Maze Runner: The Scorch Trials,” John Paesano
“Meru,” J. Ralph
“Minions,” Heitor Pereira
“Mr. Holmes,” Carter Burwell
“Mistress America,” Dean Wareham ve Britta Phillips
“My All American,” John Paesano
“Nachom-ia Kumpasar,” Ronnie Monsorate
“99 Homes,” Antony Partos ve Matteo Zingales
“Our Brand Is Crisis,” David Wingo
“Pan,” John Powell
“Paper Towns,” Son Lux
“Paranoid Girls,” Javier del Santo
“Pawn Sacrifice,” James Newton Howard
“The Peanuts Movie,” Christophe Beck
“Pixels,” Henry Jackman
“Poached,” Mark Orton
“Pod,” Giona Ostinelli
“Poltergeist,” Marc Streitenfeld
“Racing Extinction,” J. Ralph
“Room,” Stephen Rennicks
“Salt Bridge,” Marciano Telese
“San Andreas,” Andrew Lockington
“The Second Best Exotic Marigold Hotel,” Thomas Newman
“Set Fire to the Stars,” Gruff Rhys
“Shaun the Sheep Movie,” Ilan Eshkeri
“Sicario,” Jóhann Jóhannsson
“Southpaw,” James Horner
“Spectre,” Thomas Newman
“The SpongeBob Movie: Sponge out of Water,” John Debney
“Spotlight,” Howard Shore
“Spy,” Theodore Shapiro
“Star Wars: The Force Awakens,” John Williams
“Steve Jobs,” Daniel Pemberton
“Steve McQueen: The Man & Le Mans,” Jim Copperthwaite
“Stonewall,” Rob Simonsen
“Suffragette,” Alexandre Desplat
“Taken 3,” Nathaniel Mechaly
“Ted 2,” Walter Murphy
“Testament of Youth,” Max Richter
“The 33,” James Horner
“Tomorrowland,” Michael Giacchino
“True Story,” Marco Beltrami
“Trumbo,” Theodore Shapiro
“Truth,” Brian Tyler
“Victor Frankenstein,” Craig Armstrong
“The Walk,” Alan Silvestri
“The Water Diviner,” David Hirschfelder
“Wolf Totem,” James Horner
“Z for Zachariah,” Heather McIntosh

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın