Master of None – 1. Sezon

Master of None – 1. Sezon

Yaratıcı: Aziz Ansari ve Alan Yang
Yaratıcılar: Aziz Ansari ve Alan Yang | Oyuncular: Aziz Ansari, Noël Wells, Eric Wareheim, Kelvin Yu, Lena Waithe, Todd Barry, Colin Salman, H. Jon Benjamin, Soukath Ansari, Fatima Ansari, Claire Danes, Noah Emmerich | 30 dakika | Netflix

| A- |

master_of_noneYine izlemek için geç kaldığım bir dizi. Önce birkaç bölümünü tadıp tüm müşkülpesentliğimle yörüngesinden kaçtığım Master of None, ikinci şans verip başına oturduğumda beni Aziz Ansari’nin abartısız ama keyifli dünyasını sürükledi. 10 bölümlük ilk sezon New York’da ufak reklam ve film işleriyle hayatını devam ettiren yeni yetme bir aktörün etrafında olup bitenlerle, hayatın içerisindeki sıradan şeylerle ilgili fikirlerini anlatıyor. Bir bölümde ailesini, bir bölümde etnik kökeninin ırkçı sektörde karşılaştığı engelleri anlatırken bir bölümde kullandığı prezervatif kızarkadaşının içinde kaldı diye kafayı yiyen bir adam bu. Çok olağan, tabii ki de içerisine mizahın bir şekilde dahil edildiği ama sitcom gibi hissettirmeyen, Seinfeld’in yarattığı janrın devamını getirerek kendi kimliğini oluşturan bir dizi Master of None. Çok iyi yazıldığı gibi oyuncu seçimleri de kusursuz. Noël Wells’in Saturday Night Live’ı bu proje için terk etmesine şaşırmamalı. Parks and Recreation’daki “treat yo’self” Tom’dan sonra Ansari’yi böyle farklı bir karakterle, daha doğrusu kendi kimliğinin azıcık oynanmış hâliyle görmek keyifli. Claire Danes sürprizi de pek hoştu. Homeland’da ağlayıp deli deli bakış atmaktan başka bir şey yapmayan Danes için hoş bir çeşit olmuş başarılı kariyerine. Kısacası Netflix yine yapacağını yapıp, hem komedi hem de drama tarafında yılın en iyilerini önümüze sunmaya devam ediyor. Master of None’ın yeni bölümlerini de çıktığı gibi tüketmek üzere bekliyoruz.
MVP: Aziz Ansari

tumblr_nxk0zjX6UZ1qzh561o4_500

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

Yorum yazın...