Baskets – 1. Sezon

Baskets – 1. Sezon

Yaratıcılar: Louis C.K., Zach Galifianakis, Jonathan Krisel | 
Yaratıcılar: Louis C.K., Zach Galifianakis, Jonathan Krisel | Oyuncular: Zach Galifianakis, Martha Kelly, Louie Anderson, Sabina Sciubba, Ernest Adams, Ellen D. Williams, Malia Pyles, Julia Rose Gruenberg | 25 dakika | FX

| A- |

basketsLouie ile büyük çıkış yakalayan Louis C.K., televizyondaki maceralarını sürdürmeye devam ediyor. Şimdi de yakın arkadaşı Zach Galifianakis ile FX için bir başka depresif dizi daha oluşturmuş. Fransa’da palyaçoluk eğitimini tamamlayamayan Chip, pılını pırtını toplayıp annesinin evine geri dönüyor. Kendisinden başarılı ve sinir bozucu ağabeyi, üzerinden bir an olsun gözünü ayırmayan ansızın, hayatına ansızın giren yeni arkadaşı Martha ve formalite icabı evlenip aşık olduğu Penelope ile günleri deviren Chip’in sıkıntıları büyüdükçe büyüyor. Louie’den alışık olduğumuz bir karakter var Baskets’da. Tam orta yaşlı sayılmasa da yavaş yavaş o yöne doğru adım atan ve upuzun hayatına tek bir başarı sığdıramamış esas adamımız elini neye atsa kurutuyor. Öyle ki sezon finalinde pek sevmediği arkadaşı Martha ile erkek kardeşi arasında vuku bulanlara bile engel olamıyor. Zach Galifianakis bugüne kadar izlediğimiz karakterlerinin bir potporisini oluşturmuş adeta. Yalnız ona eşlik eden oyuncular sürekli spot ışıklarını çalıyor. Benim jenerasyonumun Life with Louie isimli animasyondan tanıdığı Louie Anderson, dizide Baskets kardeşlerin annesini canlandırmakta. Yeni tanıştığımız Martha Kelly isimli oyuncuya da dikkat çekmekte yarar var. Eğer Louie’nin Pamela Adlon’u varsa, Galifanakis’in de Martha Kelly’si var. İkinci sezonu ne yazık ki 2017’ye kadar izleyemeyeceğiz. Ama bu uzun aralıkta 10 bölümlük kusursuz ilk sezonu denemek için epey vaktiniz olacak. Sürreal mizahın son noktası.
MVP: Louie Anderson

galifianakis

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

1 Yorum

  1. Metin

    Hazir Louis C K. demişken bir tiyatro havasında geçen dizisi Horace and Pete’i izleme fırsatınız oldu mu? Alan Alda, Steve Buscemi, Jessica Lange her seferinde bugüne kadar canlandırdıkları tiplemeleri biraz daha farklı yorumlayarak tıpkı bir Eugene O’Neill oyunundaymış gibi davranıyorlar ve harika işler çıkarıyorlar.

    Yanıt

Bir Cevap Yazın