Broad City – 3. Sezon

Broad City – 3. Sezon

Yaratıcılar: Ilana Glazer ve Abbi Jacobson | 
Yaratıcılar: Ilana Glazer ve Abbi Jacobson | Oyuncular: Ilana Glazer, Abbi Jacobson, Hannibal Buress, Arturo Castro, Paul w. Downs, John Gemberling, Stephen Schneider, Chris Gethard, Nicole Drespel, Eliot Glazer, Susie Essman, Bob Balaban, Emily Meade, Har Mar Superstar, Melissa Leo, Vanessa Williams, Whoopi Goldberg, Eugene Mirman, Alan Alda, Hillary Clinton, Rachel Dratch, Cynthia Nixon, Tony Danza, Kelly Rohrbach, Blake Griffin, Mara Wilson, Seth Green, Adam Levine, Tracee Ellis Ross, Tymberlee Hill | 25 dakika | Comedy Central

| A+ |

broad_cityİkinci yılında biraz olsun kan kaybettiğini düşündüğüm, Amy Poehler’ın bir internet dizisiyken yapımcılığını üstlenip ekrana taşıdığı Broad City yine birbirinden harika konuk oyuncuları ve iki başrol oyuncusunun inanılmaz uyumuyla harika bir sezonu geride bıraktı. Malum, Amerikan televizyonları altın çağın göbeğinde kahvesini yudumlarken geleneksel sitcomların cenazesi çoktan kaldırıldı ve artık erkek merkezli komedi dizileri tutmaz oldu. Broad City, komedinin önemli tapınaklarından Comedy Central’da Inside Amy Schumer ile sidik yarışına girebilme kapasitesine sahip, hatta çoğu zaman ondan birkaç gömlek üstün, tek iş. Ilana Glazer ve Abbi Jacobson kendi hayatlarından yola çıkarak kaleme aldıkları her bölümde bizi New York’un arka sokaklarında türlü eğlencelere götürüyor. Kâh ev partisinin içine eden fare ile güldük, kâh Ilana’nın “Poop Song”ını Vanessa Williams’ın ağzından dinleyerek – gülmekten – ağladık. Üstelik dizinin daha büyük kitlelere ulaşmasından ve tabii bir de feminist duruşundan olsa gerek ABD Başkanı olmak için yıllardır sırasını bekleyen Hillary Clinton’ı da ağırladılar bu yıl. Ama benim favorim sadece adını bildiğim NBA oyuncusu Blake Griffin oldu. Kendisiyle dalga geçebilme potansiyeline sahip olan ve komedide kariyer yapmamış her ünlüye hayranım. Ilana Glazer ve Abbi Jacobson, daha evvel Kelly Ripa ile denediklerini bu sefer de Griffin’in üzerinde uygulamışlar, ki sonuç muazzam. Broad City şu an ekranlardaki en taze, en dinamik, en kaliteli komedilerden biri. Belki herkesin ağzının tadına uygun değil; fakat yakında tek başına bir janr olabilecek örneklerini gördüğümüz “stoner” komedisinden de nasiplenerek tüm imkanlarını sonuna kadar kullanıyor. İzlemeyenler için çığlık çığlığa tekrar bağırmak istiyorum: Lütfen Broad City’yi kaçırmayın!

bc3

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...