Shameless (7. Sezon)

Shameless (7. Sezon)

Yaratıcı: Paul Abbott, John Wells | Oyuncular: William H. Macy, Emmy Rossum, Jeremy Allen White, Ethan Cutkosky, Shanola Hampton, Steve Howey, Emma Kenney, Cameron Monaghan, Isidora Goreshter, Noel Fisher, Chloe Webb, Sasha Alexander, June Squibb | 60 dakika | Showtime

| B |


Esprisini kaybeden dizilerde bu yıl tayyör üzerine Gallagher ailesinin mikrobun bereketini görmüş şallarını dolamak moda. Showtime’ın Birleşik Krallık’da James McAvoy’u dünyaya bahşetmiş diziden uyarladığı William H. Macy ve Emmy Rossum’lu arsızlık tufanı, geçtiğimiz Aralık ayında yedinci sezonunu tamamladı. Hatta dizi devam ederken Macy’den daha az ücret aldığı için ayak direten Rossum’un yeni sezon için anlaşma imzalamadığı ve Macy’nin de bu protestoya destek verdiğini okuduk. Neyse ki sorunlar çözüldü, ücretler denkleştirildi ve her ne kadar Shameless kan kaybetse de seyircisini bokun içerisinde ağırlamaya hazırlanıyor yine tam kadro. Açıkçası başı beladan kurtulmayan kardeşlere alıştım da birinin alkolikliği, diğerinin seks bağımlılığı, o yetmedi şiddet yanlısı sevgili, nefret ettiği anasından ala ala bipolarlığı alan evlat derken Shameless, medeniyetin olmazsa olmazı özgürlükler ülkesinde çekilmiş pembe dizilere dönüştü. Eskisi kadar güldürmeyip kanatmayı tercih etmeleri senaristlerin bileceği iş. Ve hatta bu manevranın Emmy’deki kategorizasyon dönemine denk gelmesini de epey manidar buluyorum. Lâkin açtığı yaralar çabuk kapanmaya başladı Shameless’ın. Aynı noktayı kazıya kazıya bir alışkanlığa dönüştü. Üstelik tırnakları da eskisi kadar keskin değil. Dolayısıyla söz konusu televizyon olduğunda başarının tadında bırakmayı bilmekle geldiğini de düşünerek tez vakitte bu maceranın sonlanmasını istiyor, evrene mesajımı gönderiyorum. Çünkü bu kadarı yetmez, al bir de buradan tokat formülüne ekleyebilecekleri yeni bir şey olmadığının artık farkındayız. Fiona’nın altı ile yedinci sezon arasına sığdırılmış ani öz yapı değişimine de 10 gün aç kalsam yine yemezdim, onu da ekleyeyim.
MVP: Jeremy Allen White

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...