Animals (2. Sezon)

Animals (2. Sezon)

Yaratıcı: Phil Matarese, Mike Luciano | Seslendirenler: Phil Matarese, Mike Luciano, Lauren Lapkus, Katie Aselton, Claudia O’Doherty, Jay Duplass, Mindy Sterling, Kurt Vile, Jon Lovitz | 30 dakika | HBO

| A |


Üzerinden ne kadar zaman geçmiş olursa olsun (öhöm, 40 gün), sezon finalinin ardından Animals’ı yazmak istedim çünkü bu dizinin varlığını bilmediğinizin farkındayım. Tam da HBO’ya yakışan, aşmaktan çekindiği bir eşiği, aman şuna da uyayım dediği kuralı bulunmayan, hayvanları insanlaştırmış ama mizahından ödün vermemek için de bu bilinçli yaratıkların karakteristik özelliklerini doğalarından tamamen alıp koparmamış dört başı mamur bir proje. Neredeyse her bölüm farklı bir hayvan türünü ele alarak onların habitatından “Ya mekan, zaman kavramları olsaydı ne yaşarlardı?” sorusunu sorarak arkadaki batakhaneden beter dünya manzarasıyla seyirlik kısa hikâyeler sunuyor. Hatta bu sezonda insanın da bir hayvan olduğunu akıl ederek mamaların maması RuPaul’un konuk olduğu bir bölüm de tasarlamışlar. Bilhassa ilk sezon güvercinleriyle övüp, cinsel kimlik tartışmasının en eforsuz ve lezzetli açılımını yaptıkları için takdir etmiş, ayakta alkışlamıştım diziyi. Bu sene dünya meseleleri hakkında konuşacakları her şeyi insanların bölümüne ayırıp Godfather başta olmak üzere klasik mafya filmlerinden esinlendikleri kedi merkezli epizotla yine hedefin tam ortasına oynuyorlar. Evvelinde adını hiç duymadığım Phil Matarese ve Mike Luciano ikilisinin bir sonraki adımını da merakla bekliyorum bu arada. Bu zihin açıcı deneyimi yaratan iki zeki adam belli ki komedi evreninde ilklere imza atmaya devam edecek. Nitekim bu bekleyiş düşündüğümüzden uzun süreceğe benziyor. Seslerini duyurduğu anlatıcılara Enlightened zamanı pek de iyi davranmayan kanal, aynı rakamlarda reyting alan Animals’a üçüncü sezon onayını vermiş.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın