Difficult People (3. Sezon)

Difficult People (3. Sezon)

Yaratıcı: Julie Klausner | Oyuncular: Julie Klausner, Billy Eichner, James Urbaniak, Andrea Martin, Cole Escola, Shakina Nayfack, Derrick Baskin, Gabourey Sidibe, Tracee Chimo, Fred Armisen, Jackie Hoffman, John Cho, Jessica Walter, Tony Hale, Amy Poehler, Andy Cohen, Pat Kiernan, Katy Grenfell, Micky Dolenz, Dave Attell, Patton Oswalt, Scott Adsit, Victor Garber, Chris Elliott, H. Jon Benjamin, Stockard Channing, Jane Krakowski, David Krumholtz, John Turturro, Susan Lucci, Vanessa Williams, Damian Young, Larry Wilmore, Rosie O’Donnell, Riki Lindhome, Willam Belli | 30 dakika | Hulu

Geç başlayıp çabuk ısındıklarımdan Difficult People, Billy on the Street sayesinde ününü Batı Hollywood’un her yanına yaymış, (neredeyse) genç ve yetenekli komedyen Billy Eichner ile bu dizi sayesinde tanıştığım Julie Klausner’ın popüler kültür, bulundukları film, TV, komedi endüstrileri hakkındaki fikirlerini çoğu absürt, günübirlik maceralarına sığdırdığı bir kahkaha rutini. Böyle tanımladığınızda da esasında 30 Rock’a ne kadar benzediğini fark ediyorsunuz. Tina Fey’in alamet-i farikasından farklı olarak Billy ile Julie’nin perspektifinde şov dünyasına tam anlamıyla tutunan biri yok. Varsa da Difficult People sınırlarına pek uğramamış. Zamanla tek ağızdan gevelediklerini bırakıp tekil uğraşlarına ağırlık verdikleri yapımın üçüncü sezonunda da eğlence sektörüne kıyısından köşesinden uğramış herkesi ucu sivri iğnelerinin maktulu eyliyorlar. Benim bu sezonla ilgili en büyük sıkıntım, Hulu’nun minik bir dizisi iken Billy’nin şanıyla daha fazla izleyiciye ulaşan yapımın daha içeriden espriler yapmak yerine ölçeği büyüterek sosyal mesajlar vermeye soyunması. Halbuki suya sabuna dokunmayıp, politik olduğunda bile bunu gamsızca esas çekim tahtasına yedirebilen Difficult People daha samimi bir havaya sahipti. Yine de New York ve sezon finalinde azıcık ucundan Los Angeles insanının en klişe, en katlanılmaz versiyonlarına çığlık atabildikleri, sektörün türlü ikiyüzlülüğünü en bariz ama en gülünç hâliyle servis edebildikleri için teoride katlanılması zor kafadarlarımızdan ümidi kesmedim. Fakat Trump seçilmeden önce çekilmiş üçüncü sezon bile bu kadar politik olabiliyorsa dördüncü sezonda nasıl bir bombanın pimini çekecekler çok merak ediyorum. Umuyorum Billy, hükümeti ve ülkenin içine düştüğü bok çukuruna dair fikirlerini Billy on the Street’de maksimuma çekip doyar da Difficult People’ın her bölümünde zeki, fakat zamanımızdan çalan tekrarlı Klausner esprilerine mahal vermez. Unutmadan… Sahi ya Andrea Martin, Great News öncesi neden Difficult People ile Emmy sohbetlerine dahil edilmemiş?
MVP: Andrea Martin

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...