Annie Adayları ’22

Annie Adayları ’22

Pinocchio
Guillermo del Toro’s Pinocchio

Animasyonlar için mevcuttaki en önemli ödül olarak gösterilebilecek Annie, bu seneki adaylarını duyurdu. Akademi’nin beşlisinde de görmeyi beklediğimiz Guillermo del Toro’s Pinocchio (9), Turning Red (7), Puss in Boots: The Last Wish (6) ve Marcel the Shell with Shoes On (4) hatırı sayılır miktarda adaylık toplamış. Ancak The Sea Beast’e (6) gelen desteği gözden kaçırmamakta da yarar var diye düşünüyorum. 25 Şubat’ta dağıtılacak Annie’nin bütün adaylarına dönecek olursak…

FİLM

ANİMASYON
Guillermo del Toro’s Pinocchio
Puss in Boots: The Last Wish
The Sea Beast
Turning Red
Wendell & Wild

BAĞIMSIZ ANİMASYON
Charlotte
Inu-Oh
Little Nicholas, Happy As Can Be
Marcel the Shell with Shoes On
My Father’s Dragon

KISA ANİMASYON
Amok
Black Slide
Ice Merchants
Love, Dad
The Flying Sailor

YÖNETMEN
Dean Fleischer Camp, Kirsten Lepore & Stephen Chiodo | Marcel the Shell with Shoes On
Guillermo del Toro & Mark Gustafson | Guillermo del Toro’s Pinocchio
Henry Selick | Wendell & Wild
Domee Shi | Turning Red
Nora Twomey | My Father’s Dragon

SENARYO
Eternal Spring | Jason Loftus
Inu-Oh | Akiko Nogi
Marcel the Shell with Shoes On | Dean Fleischer Camp, Jenny Slate, Nick Paley & Elisabeth Holm
Turning Red | Domee Shi & Julia Cho

SESLENDİRME
David Bradley (Geppetto) | Guillermo del Toro’s Pinocchio
Zaris-Angel Hator (Maisie Brumble) | The Sea Beast
Gregory Mann (Pinocchio) | Guillermo del Toro’s Pinocchio
Wagner Moura (Wolf) | Puss in Boots: The Last Wish
Jenny Slate (Marcel) | Marcel the Shell with Shoes On

KARAKTER ANİMASYONU
The Bad Guys (Jorge Capote)
The Bad Guys (Min Hong)
Guillermo del Toro’s Pinocchio (Tucker Barrie)
Turning Red (Teresa Falcone)
Turning Red (Eric Anderson)

KARAKTER ANİMASYONU (Live Action)
Avatar: The Way of Water (Daniel Barrett, Stuart Adcock, Todd Labonte, Douglas McHale, Stephen Cullingford)
Beast (Alvise Avati, Chris McGaw, Bora Şahin, Krzysztof Boyoko, Laurent Benhamo)
Finch (Simon Allen, Harinarayan Rajeev, Paul Nelson, Matthias Schoenegger)
Jurassic World Dominion (Jance Rubinchik, Alexander Lee, Rich Bentley, Antoine Verney Carron, Sally Wilson)
Peacemaker (Michael Cozens, Mark Smith, Kai-Hua Lan, Selene McLean, Richard John Moore)

KARAKTER TASARIMI 
The Bad Guys (Taylor Krahenbuhl)
Luck (Massimiliano Narciso)
Puss in Boots: The Last Wish (Jesús Alonso Iglesias)
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie (Ida Hem)
Wendell & Wild (Pablo Lobato)

EDİTORYAL
Lightyear (Tony Greenberg, Katie Bishop, Chloe Kloezeman, Axel Geddes, Tim Fox)
Turning Red (Nicholas Smith, Steve Bloom, David Suther, Anna Wolitzky, Christopher Zuber)
Guillermo del Toro’s Pinocchio (Ken Schretzmann, Holly Klein, Emily Chiu, Hamilton Barrett)
Puss in Boots: The Last Wish (James Ryan, ACE, Jacquelyn Karambelas, Natalla Cronembold, Joe Butler, Katie Parody)
The Sea Beast (Joyce Arrastica, ACE, Will Erokan, Vivek Sharma, Michael Hugh O’Donnell, Daniel Ortiz)

PRODÜKSİYON TASARIMI
The Bad Guys (Luc Desmarchelier, Floriane Marchix)
Guillermo del Toro’s Pinocchio (Curt Enderle, Guy Davis)
Mad God (Phil Tippett)
Puss in Boots: The Last Wish (Nate Wragg, Joseph Feinsilver, Claire Keane, Wayne Tsay, Naveen Selvanathan)
The Sea Beast (Matthias Lechner, Jung Woonyoung)

MÜZİK
The Bad Guys (Daniel Pemberton)
Guillermo del Toro’s Pinocchio (Alexandre Desplat, Roeban Katz, Guillermo del Toro, Patrick McHale)
Mad God (Dan Wool)
The Sea Beast (Mark Mancia, Nell Benjamin, Laurence O’Keefe)
Turning Red (Ludwig Göransson, Billie Eilish, Finneas O’Connell)

STORYBOARDING
Minions: The Rise of Gru (Nima Azarba)
Minions: The Rise of Gru (Dave Feiss)
Puss in Boots: The Last Wish (Anthony Holden)
Strange World (Jeff Snow)
Strange World (Javier Ledesma Barboll)

GÖRSEL EFEKT
Avatar: The Way of Water (Johnathan M. Nixon, David Moraton, Nicholas Illingworth, David Caeiro Cebrian, Alex Nowotny)
Lightyear (Carl Kaphan, Cody Harrington, Hope Schroers, Jon Barry, Nate Skeen)
Guillermo del Toro’s Pinocchio (Aaron Weintraub, Warren Lawtey, Alireza Malmiri, Baptiste Malbranque, Mikhail Donchenko)
Minions: The Rise of Gru (Frank Baradat, Simon Pate, Milan Voukassovitch, Milo Riccarand)
The Sea Beast (Spencer Lueders, Dmitriy Kolesnik, Kiel Gnebba, Oleksandr (Alex) Loboda, Jeremy Hoey)

ÖĞRENCİ FİLMİ
Au revoir Jérôme !
Birdsong
Synchronie Passagère
The Most Boring Granny in the Whole World
The Soloists

TV

YETİŞKİNLER İÇİN
Bob’s Burgers [Bölüm: Some Like it Bot Part 1: Eighth Grade Runner]
Harley Quinn [Bölüm: Batman Begins Forever]
Rick and Morty [Bölüm: Night Family]
The Simpsons – Treehouse of Horror XXXIII [Bölüm: Treehouse of Horror XXXIII]
Tuca & Bertie [Bölüm: The Pain Garden]

MİNİ DİZİ
BAYMAX! [Bölüm: Sofia]
El Deafo [Bölüm: Everybody Sounds So Weird]
HouseBroken [Bölüm: Who’s Having A Merry Trashmas?]
Oni: Thunder God’s Tale [Bölüm: The Demon Moon Rises]
Undone [Bölüm: Rectify]

OKUL ÖNCESİ
Elinor Wonders Why [Bölüm: Rest is Best]
Gabby’s Dollhouse [Bölüm: Cakey’s Cupcake Cousins]
Rise Up, Sing Out [Bölüm: Name Tag]
Spirit Rangers [Bölüm: Thunder Mountain]
The Tiny Chef Show [Bölüm: Pancakes]

ÇOCUKLAR İÇİN
Abominable and the Invisible City [Bölüm: Everest Returns]
Big Nate [Bölüm: The Legend of the Gunting]
Moominvalley [Bölüm: Lonely Mountain]
The Owl House [Bölüm: King’s Tide]
We Baby Bears [Bölüm: The Real Crayon]

ÖZEL PRODÜKSİYON
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse
The House
Prehistoric Planet
The Sandman
Superworm

SPONSORLU PROJE
Can’t Negotiate the Melting Point of Ice
Minions: The Rise of Gru / The Office
Save Ralph
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache
Today’s Holiday Moments are Tomorrow’s Memories

KARAKTER ANİMASYONU
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse [Bölüm: special production] (Tim Watts)
Entergalactic (Aziz Kocanagullari)
The House [Bölüm: special production] (Kecy Salangad)
Oni: Thunder God’s Tale [Bölüm: The Mighty Storm Gods] (Toshihiro Nakamura)
StoryBots: Answer Time [Bölüm: Taste] (Henrique Baron)

KARAKTER ANİMASYONU (Video Game)
Cuphead – The Delicious Last Course (Studio MDHR – Chad Moldenhauer, Hanna Abi-Hanna)
God of War Ragnarök (Santa Monica Studio)
Horizon Forbidden West (Guerrilla – Richard Oud, Jan-Erik Sjovall, Guerrilla Animation Team)
Moss: Book II (Polyarc – Richard Lico)
Potionomics (Voracious Games – Emily Lattanavong, Anguel Bogoev)

KARAKTER TASARIMI
Amphibia [Bölüm: The Hardest Thing] (Joe Sparrow)
Entergalactic (Meybis Ruiz Cruz)
Love Death + Robots [Bölüm: Jibaro] (Alberto Mielgo)
Oni: Thunder God’s Tale [Bölüm: The Demon Moon Rises] (Rebecca Chan)
Spirit Rangers [Bölüm: Belly of the Beast] (Marie Delmas)

YÖNETMEN
Peter Baynton & Charlie Mackesy | The Boy, the Mole, the Fox and the Horse
Amy Bench & Maya Edelman More Than I Want To Remember
Yûzô Satô | exception / エクセプション [Bölüm: Misprint]
Lissa Treiman | BAYMAX! [Bölüm: Sofia]
Daisuke ”Dice” Tsutsumi | Oni: Thunder God’s Tale [Bölüm: The Demon Moon Rises]

SENARYO
BAYMAX! [Bölüm: Sofia] | Cirocco Dunlap
Big Nate [Bölüm: The Legend of the Gunting] | Mitch Watson, Emily Brundige, Ben Lapides, Sarah Allan
The House [Bölüm: special production] | Enda Walsh
Love Death + Robots [Bölüm: Bad Traveling] | Andrew Kevin Walker
Tuca & Bertie [Bölüm: The Pain Garden] | Lisa Hanawalt

EDİTORYAL
Amphibia [Bölüm: All In] (Andrew Sorcini, Yoonah Yim, Jennifer Calbi, Julie Anne Lau, Louis Russell)
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse (Daniel Budin)
Green Eggs and Ham [Bölüm: The Sam Who Came In From The Cold] (Margaret Hou)
Karma’s World [Bölüm: Keys, The Inventor] (Damien Dunne, Ultan Murphy, Emma O’Brien, Fred O’Connor, Aiden McKenna)
Star Trek: Lower Decks [Bölüm: The Stars At Night] (Andy Maxwell, Zach Lamplugh, Brandon Brocker, Paul Mazzotta)

MÜZİK
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse (Isobel Waller-Bridge, Charlie Mackesy)
The Cuphead Show! [Bölüm: Carn-Evil] (Ego Plum)
The House (Gustavo Santaolalla)
Love Death + Robots [Bölüm: The Very Pulse of the Machine] (Rob Cairns)
Oni: Thunder God’s Tale [Bölüm: Onari’s Kushi Power] (Zach Johnston, Matteo Roberts)

PRODÜKSİYON TASARIMI
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse (Mike McCain)
Genndy Tartakovsky’s Primal [Bölüm: Echoes of Eternity] (Scott Wills)
The House (Niklas Nilsson, Alexandra Walker)
Mall Stories – Atilla the Grilla (Jasmin Lai, Lauren Zurcher, Junyi Wu)
Oni: Thunder God’s Tale [Bölüm: The Demon Moon Rises] (Robert Kondo, Rachel Tiep-Daniels, Lia Tin, Yohei Hashizume, Masa Inada)

STORYBOARDING
The Cuphead Show! [Bölüm: A Very Devil Christmas] (Karl Hadrika)
Cyberpunk: Edgerunners [Bölüm: Let You Down] (Kaneko Yoshiyuk)
Kung Fu Panda: The Dragon Knight [Bölüm: The Knight’s Code] (Grace Liu)
Looney Tunes Cartoons [Bölüm: Hex Appeal] (Mike Ruocco)
Love Death + Robots [Bölüm: The Very Pulse of the Machine] (Emily Dean)

GÖRSEL EFEKT
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse (Peter Baynton, Raymond Pang, Martial Coulon)
Cars on the Road [Bölüm: Road Rumblers] (Christopher Foreman, Elana Lederman, John Lockwood, Jae Jun Yi, Justin Ritter)
The House (Germán Díez, Álvaro Alonso Lomba, Hugo Vieites Caamaño)
Love Death + Robots [Bölüm: Bad Traveling] (Kirby Miller, Igor Zanic, Joseph H. Coleman, Steven Dupuy, Josh Schwartz)
Prehistoric Planet [Bölüm: Coasts]

SESLENDİRME
Maurice LaMarche (Mr. Big) | Zootopia+ [Bölüm: The Godfather of the Bride]
Candi Milo (Witch Hazel) | Looney Tunes Cartoons [Bölüm: Hex Appeal]
Tara Strong (Harley Quinn) | Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls Mayhem in the Multiverse
Fred Tatsciore (Bang) | StoryBots: Answer Time [Bölüm: Glue]
Karen Malina White (Dijonay Jones) | The Proud Family: Louder and Prouder [Bölüm: New Kids On The Block]

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın