93. Akademi Ödülleri

OSCAR | Altın Küre | Meslek Birlikleri | BAFTA
2020/21 Ödül Cetveli (Eleştirmen Birlikleri) | Spirit | Gotham
Critics’ Choice | BIFA | EFA | Diğer Ödüller | Belgesel Ödülleri

En İyi Film

THE FATHER JUDAS AND THE BLACK MESSIAH MANK MINARI
NOMADLAND PROMISING YOUNG WOMAN SOUND OF METAL THE TRIAL OF THE CHICAGO 7

En İyi Yönetmen

LEE ISAAC CHUNG
Minari
EMERALD FENNELL
Promising Young Woman
DAVID FINCHER
Mank
THOMAS VINTERBERG
Another Round
CHLOÉ ZHAO
Nomadland

En İyi Erkek Oyuncu

RIZ AHMED
Sound of Metal
CHADWICK BOSEMAN
Ma Rainey’s Black Bottom
ANTHONY HOPKINS
The Father
GARY OLDMAN
Mank
STEVEN YEUN
Minari

En İyi Kadın Oyuncu

VIOLA DAVIS
Ma Rainey’s Black Bottom
ANDRA DAY
The United States vs. Billie Holiday
VANESSA KIRBY
Pieces of a Woman
FRANCES MCDORMAND
Nomadland
CAREY MULLIGAN
Promising Young Woman

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

SACHA BARON COHEN
The Trial of the Chicago 7
DANIEL KALUUYA
Judas and the Black Messiah
LESLIE ODOM JR.
One Night in Miami
PAUL RACI
Sound of Metal
LAKEITH STANFIELD
Judas and the Black Messiah

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

MARIA BAKALOVA
Borat Subsequent Moviefilm
GLENN CLOSE
Hillbilly Elegy
OLIVIA COLMAN
The Father
AMANDA SEYFRIED
Mank
YOUN YUH-JUNG
Minari

En İyi Özgün Senaryo

JUDAS AND THE BLACK MESSIAH
Will Berson, Shaka King, Keith & Kenneth Lucas
MINARI
Lee Isaac Chung
PROMISING YOUNG WOMAN
Emerald Fennell
SOUND OF METAL
Darius & Abraham Marder, Derek Cianfrance
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Aaron Sorkin

En İyi Uyarlama Senaryo

BORAT SUBSEQUENT MOVIEFILM
Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoka, Dan Mazer, Jena Friedman, Lee Kern
THE FATHER
Christopher Hampton, Florian Zeller
NOMADLAND
Chloé Zhao
ONE NIGHT IN MIAMI
Kemp Powers
THE WHITE TIGER
Ramin Bahrani

En İyi Kurgu

THE FATHER
Yorgos Lamprinos
NOMADLAND
Chloé Zhao
PROMISING YOUNG WOMAN
Frédéric Thoraval
SOUND OF METAL
Mikkel E.G. Nielsen
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Alan Baumgarten

En İyi Görüntü Yönetimi

JUDAS AND THE BLACK MESSIAH
Sean Bobbitt
MANK
Erik Messerschmidt
NEWS OF THE WORLD
Dariusz Wolski
NOMADLAND
Joshua James Richards
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Phedon Papamichael

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

THE FATHER
Peter Francis, Cathy Featherstone
MA RAINEY’S BLACK BOTTOM
Mark Ricker, Karen O’Hara, Diana Stoughton
MANK
Donald Graham Burt, Jan Pascale
NEWS OF THE WORLD
David Crank, Elizabeth Keenan
TENET
Nathan Crowley, Kathy Lucas

En İyi Kostüm Tasarımı

EMMA
Alexandra Byrne
MA RAINEY’S BLACK BOTTOM
Ann Roth
MANK
Trish Summerville
MULAN
Bina Daigeler
PINOCCHIO
Massimo Cantini Parrini

En İyi Özgün Müzik

DA 5 BLOODS
Terence Blanchard
MANK
Trent Reznor, Atticus Ros
MINARI
Emile Mosseri
NEWS OF THE WORLD
James Newton Howard
SOUL
Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste

En İyi Özgün Şarkı

EUROVISION SONG CONTEST: THE STORY OF FIRE SAGA
“Husavik (My Home Town)”
JUDAS AND THE BLACK MESSIAH
“Fight for You”
THE LIFE AHEAD
“Seen”
ONE NIGHT IN MIAMI
“Speak Now”
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
“Hear My Voice”

En İyi Makyaj & Saç Tasarımı

EMMA HILLBILLY ELEGY MA RAINEY’S BLACK BOTTOM MANK PINOCCHIO

En İyi Ses

GREYHOUND MANK NEWS OF THE WORLD SOUL SOUND OF METAL

En İyi Görsel Efekt

LOVE AND MONSTERS THE MIDNIGHT SKY MULAN THE ONE AND ONLY IVAN TENET

En İyi Uluslararası Film

ANOTHER ROUND BETTER DAYS COLLECTIVE THE MAN WHO SOLD HIS SKIN QUO VADIS, AIDA?

En İyi Animasyon

ONWARD OVER THE MOON A SHAUN THE SHEEP MOVIE: FARMAGEDDON SOUL WOLFWALKERS

En İyi Belgesel

COLLECTIVE CRIP CAMP THE MOLE AGENT MY OCTOPUS TEACHER TIME

Kısalar

KISA FİLM KISA ANİMASYON KISA BELGESEL
  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers
  • White Eye
  • Burrow
  • Genius Loci
  • If Anything Happens I Love You
  • Opera
  • Yes-People
  • Colette
  • A Concerto Is a Conversation
  • Do No Split
  • Hunger Ward
  • A Love Song for Latasha