Getting On – 3. Sezon

Getting On – 3. Sezon

Yaratıcılar: Mark V. Olsen, Will Scheffer | Oyuncular:
Yaratıcılar: Mark V. Olsen, Will Scheffer | Oyuncular: Laurie Metcalf, Alex Borstein, Niecy Nash, Mel Rodriguez, Grant Bowler, Ann Morgan Guilbert, Brandon Fobbs, Mark Harelik, Lindsey Kraft, Patricia Scanlon, Kurtis Bedford, Kasey Mahaffy, Angela Fornero, Mary Kay Place, Jayma mays, June Squibb, Harry Dean Stanton, Scott Lawrence, Corey Reynolds | 30 dakika | HBO

getting_on_ver3HBO’nun okyanusu aşıp Birleşik Krallık’dan ihraç ettiği Getting On, sessiz sedasız devam ettirdiği yayın hayatını geçtiğimiz aylarda sonlandırdı. İkinci sezonuyla Niecy Nash’e Emmy adaylığı kazandıran yapım, trafiği zayıf bir hastanenin yaşlılar koğuşunda geçiyor. Buraya mahkum edilmiş bir doktorla görevlerini en doğru şekilde yerine getirmeye çalışan birbirinden enteresan karakterlere sahip iki hemşirenin önderlik ettiği hikaye zamanla evrilip bambaşka bir yere taşındı. İlk dönemlerinde her hasta üzerinden yeni bir case dinliyorduk, son dönemde ise bu matematiğin üzerini tamamen karalayıp renkli çalışanlara ağırlık vermeye başladılar. Dawn’ın (Alex Borstein) ilgi çekmek adına yaptığı şeyler yüzünden diyabetinin hiç kimse tarafından ciddiye alınmaması, Didi’nin (Niecy Nash) problemli ailesinin aile içi sıkıntıları hastaneye taşıması ve tabii Doktor Jenna James’in (Laurie Metcalf) komplekslerinin zirve yaptığı anlar… Final sezonunu sorduğunuzda aklıma muhtemelen bu üç kadının birbirlerinden çok haz etmeselerde, bir şekilde güç aldığını hatırlayacağım. Belki Nash, Scream Queens’e transfer olduğundan onu özleyecek pek vaktimiz olmayacak. Fakat Laurie Metcalf ve Alex Borstein’in, mümkünse aynı karakterlerle, yakın zamanda televizyona dönmesini çok istiyorum. O zamana kadar da Dawn’ın böbrek naklinin gerçekleşeceğini öğrenmesi sonrası şekere abanması gibi ben de bunalımımı yaşayacağım.

getting on

Getting On – 3. Sezon İnceleyen tarih .
4.5

Benim notum

90%
90% A
Bir ekran efsanesine daha ne yazık ki veda etmek zorunda kaldık. Jenna gibi şaşıran, Dawn gibi ağlayan, Didi gibi laf sokan biri daha olmayacak.
MVP: Alex Borstein

Kullanıcı Notu:

%
(0 oylar)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

2 Yorum

 1. Mahmut

  Neden bitti ki? Böyle mi planlanmıştı yoksa reyting kurbanı mı dizi? Bayağı da severek izliyordum. Bir de ben uzun uzun incelemelerini okumayı seviyordum. Eğer zamanından çalmayacaksa yine uzun uzun yazmalısın bence.

  Yanıt
  1. Umur

   Üçüncü sezonun sonunda biteceği duyurulmuştu.

   Mahmut, çok film ve dizi tükettiğim için uzun yazmak inanılmaz vaktimi alıyor. O yüzden bir süre böyle devam etmeyi planlıyorum. Henüz ben de alışma sürecindeyim. Eğer sonuçtan memnun kalmazsam eskiye dönerim.

   Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.