The Mindy Project (5. Sezon)

The Mindy Project (5. Sezon)

Yaratıcı: Mindy Kaling | Oyuncular: Mindy Kaling, Ed Weeks, Ike Barinholtz, Xosha Roquemore, Beth Grant, Fortune Feimster, Garret Dillahunt, Chris Messina, Bryan Greenberg, Adam Pally, Rebecca Rittenhouse, Mark Duplass, Rhea Perlman, Anders Holm, Jenny O’Hara, Tommy Dewey, Jay Duplass, Tracey Wigfield | 20 dakika | Hulu

|B- |


Sevdiklerime objektif olmak, dost acı söyler diyerek içimdekini dökmek genlerimde var. Bu sebeple uzatmalı televizyon aşkım The Mindy Project’ın formdan düştüğünü dile getirirken sesim hiç titremiyor. Mindy Kaling, iyi reyting alamadığı Fox’dan Hulu’ya transfer olunca hikâye daha rahatlayacak, Kaling’in aşk maceraları sırf seyirci seviyor diye zorla ayakta tutulmaya çalışılmayacak ya da Mindy etrafındaki her erkekle romantik bir gelgit yaşamayacak diye umuyorduk. Yalnız bir senelik özgürlükten sonra Chris Messina’nın inzivaya çekilmesiyle gelen yeni sezon o eski tadı veremedi. Meğer yardımcının da yardımcısı iken Mindy’nin hayatına girince vazgeçemediğimiz Danny Castellano dizinin bel kemiğiymiş. Kaling’in korteji sezonların sayısı arttıkça uzadı da uzadı. Gelenler çoğu zaman gidenleri aratmadı. Ama beşinci sezon artık bu romantik komedinin de miladının dolduğunu haber veriyor. Bryan Greenberg transferini iyi değerlendirememiş, Ocean’s Eight çekimleri yüzünden neredeyse yaz tatiline girmiş gibi mesaiyi bitirmiş bir ekip var karşımızda. Ve bir zamanlar televizyondaki kadın figürüne zarar veriyormuş gibi gözükmesine rağmen her daim en feminist dizi olma ünvanını elinde taşıyan The Mindy Project, CW’nun devrimiyle gölgede kaldığından finale acıkmış hissiyatı veriyor. Ne yapılır, bir ayağı çukurda Hulu sitcom’u nasıl kendine gelir bilmiyorum. Lakin bir sezon daha Ike Barinholtz’un zorlama emprovizasyonuna, Garret Dillahunt’ın yamalığına katlanamayacağım. Groundhog Day ve “Beyaz bir erkek olsaydım.” gibi gimmickli bölümlerin arka arkaya denk gelmesi de işleri kolaylaştırmadı o kesin.
MVP: Mindy Kaling

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.