İyi Bayramlar!

İyi Bayramlar!

Awards Circuit, In Contention ve türevlerinde gördüğüm Şükran Günü kutlamasına sinirlenip ben de iyi bayramlar demek istedim.Benim için çok bir şey ifade etmiyor olsa da elbet vardır bayramlardan hala memnun olan.Son olarak 30 Kasım itibariyle Oscar sezonunun resmen açılacak olması.Önümüzdeki pazartesi günü hem Golden Satellite adayları açıklanacak, hem de Gotham ödülleri dağıtılacak.Gotham‘ın bağımsız filmlere giden ödüller olması sebebiyle bizi pek etkilemeyeceği kesin.Ama adaylar arasında The Hurt Locker ve A Serious Man var.Merak etmiyor da değiliz.

Golden Satellite ise hakikaten önemli bir ödül.Geçen seneye şöyle bir göz attığınızda da durumun farkına varıyorsunuz.Kategorilerde 6 adayı olması sebebiyle de ilgi çekici.İşte geçen senekiler:

En İyi Kadın Oyuncu(Drama): 6 oyuncudan 5’i de Oscar’a aday oldu.Ek olarak Kristin Scott Thomas vardı

En İyi Erkek Oyuncu(Drama): 6 adaydan 4’ü Oscar’a aday oldu.Kaçırılan isim Brad Pitt idi.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: İşte bu dalda tam bir rezalet söz konusu.Tek ortak aday Penelope Cruz.Onda da filmler uyuşmuyor.Golden Satellite‘da Elegy, Oscar’da Vicky Cristina Barcelona.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Bu dalda ise 6 isimden 4’ü Oscar’a aday oldu.Sadece Milk‘den Josh Brolin yoktu Golden Satellite‘da.Onun yerine yine aynı filmden James Franco o 6 isim arasındaydı.

En İyi Film: Geçen senenin Oscar adaylarından 4’ü de aday olmuştu.Benjamin Button ilk 6’ya giremeyen tek filmdi.

Kısacası Golden Satellite‘a dikkat diyorum.Adaylar hakikaten önemli.Tekrardan iyi bayramlar diliyor ve 30 Kasım tarihini sabırsızlıkla bekliyorum.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...