Akademi’den ‘makyaj’ haberi

Akademi’den ‘makyaj’ haberi

 

Johnny Depp & Helena Bonham Carter; Alice in Wonderland

83. Akademi Ödülleri’ne adım adım yaklaşırken kısa listeleri açıklanan bir başka dalın daha son aday adayları elimize ulaştı. Akademi’nin resmi sitesinde yapılan açıklamayla En İyi Makyaj kategorisi için seçilen son 7 şu şekilde:

“Alice in Wonderland”
“Barney’s Version”
“The Fighter”
“Jonah Hex”
“True Grit”
“The Way Back”
“The Wolfman”

Aday adaylarından bahsetmek gerekirse… Alice in Wonderland, The Wolfman ve True Grit kesinlikle beklediğimiz filmlerdi. The Way Back? Tamam belki ilk 10’uma koymuştum ama tüm ödül sezonu boyunca görmezden gelinen bir filmin böyle bir son 7 içerisine girmesi şaşırttı. Bu demektir ki The Way Back‘i birkaç teknik kategoride görebiliriz ya da hiç görmeyedebiliriz. Ama en azından şimdi film için bir umut var. Barney’s Version zayıf bir ihtimal olmasına rağmen çok da şaşırtmadı. Aynısı Jonah Hex ve The Fighter için de geçerli. Yalnız buradan hangi 3 filmin aday olabileceğine dair kesin bir tahminde bulunamıyorum. Büyük ihtimalle 2’si Alice in Wonderland ve The Wolfman olur ama üçüncüsü bu dalda farklı adaylar ağırlamayı seven Akademi üyelerine kalmış durumda.

Bu arada Black Swan, Shutter Island ve Inception görememek üzmedi değil. Ama sade çalışmalardansa göz boyayan şeyleri tercih eden bir insanlar topluluğundan bahsettiğimiz için çok da tepki veremiyorum. Diyecek söz yok.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.