Oscar Rehberi – Ödüllere 23 gün kala: En İyi Makyaj

Oscar Rehberi – Ödüllere 23 gün kala: En İyi Makyaj

The Wolfman

Zannediyorum bu yılın tahmincileri en çok şaşırtan dallarından biri de makyaj kategorisi oldu. Herkes Alice in Wonderland‘in aday olmasını beklerken Barney’s Version ve The Way Back süpriz yaptı. Biz Oscar Boy olarak Barney’s Version‘ın aday olacağını doğru bilmiştik, ama çoğu tahminciye göre beklenen aday değildi. Bu yılın en çok konuşulan dallarından makyaj kategorisinde inceleme sırası. Buyursunlar…

EN İYİ MAKYAJ

BARNEY’S VERSION
– Adrien Morot: İlk Oscar adaylığı

THE WAY BACK
– Edouard F. Henriques: Üçüncü Oscar adaylığı. Daha önce “The Cell” (2000) ve “Master and Commander: The Far Side of the World” (2003) ile aday olmuş.
– Greg Funk: İlk Oscar adaylığı
– Yolanda Toussieng: Dördüncü Oscar adaylığı ve daha önce 2 kere ödülü kazanmış. “Master and Commander: The Far Side of the World” (2003) ile sadece aday olan Toussieng, “Mrs. Doubtfire” (1993) ve  “Ed Wood” (1994) filmlerindeki çalışmalarıyı Oscar’a kavuşmuş.

THE WOLFMAN
– Rick Baker: Bu dalın en ünlü adaylarından biri olan Baker‘ın bu onikinci adaylığı ve daha önce bu ödülü 6 kere kazanmış. “Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes” (1984), “Coming to America” (1988), “Mighty Joe Young” (1998), “Life” (1999) ve “Norbit” (2007) ile aday olan Baker‘ın ödülü kazandığı filmlerin tamamı ise şöyle: “An American Werewolf in London” (1981), “Harry and the Hendersons” (1987), “Ed Wood” (1994), “The Nutty Professor” (1996), “Men in Black” (1997) ve “How to Grinch Stole Christmas” (2000).
– Dave Elsey: İkinci Oscar adaylığı. Daha önce “Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith” (2005) ile aday olmuş.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.