Takip et

Live Blogging

Kırmızı Halı Töreni – Canlı

tarihinde yayınlandı.

1.00 – Kırmızı Halı Töreni başladı! İki buçuk saat boyunca Kırmızı Halı’yla ilgili konuşmaya hazır mısınız…

1.03 – Önce sıkıcı ünlüler olacak nasıl olsa o yüzden bir süre durgunluk yaşayabiliriz. Ayrıca fotoğrafları da yarın ekleyeceğimi söylemekte yarar var.

1.06 – Melissa Leo hızlıca şöyle bir gözüktü. Yine rahibe tipi bir elbiseyle gelmiş. Oscar’ı almamasını o kadar çok istiyorumki! Ama alacak gibi de…

Jennifer Lawrence

1.08 – Jennifer Lawrence röpörtaja gelen ilk aday oldu. The Burning Plain filminde çok beğenmiştim Lawrence‘ı. Keşke Winter’s Bone ile değil de The Burning Plain ile keşfedilmiş olsaydı. Kırmızı bir elbise giymiş ama niye bu kadar sade anlayamadım ben.

Hailee Steinfeld

1.12 – Hailee Steinfeld ve Virginia Madsen gördüm… Daha sonra gösterince konuşuruz.

1.15 – Melissa Leo, ugh! Frozen River‘da ne kadar sevdiysem The Fighter‘da o kadar nefret ettim. Benim gibi çok abartılı olduğunu düşünen var mıdır acaba.

1.20 – The Social Network‘den Armie Hammer var şimdi de ekranda. Bu çocuğun yeni Clint Eastwood filminde oynayacağını biliyor musunuz? Hani şu Leonardo DiCaprio‘ya sonunda Oscar kazandırması beklenen film. 2012 gibi gözükse de Eastwood‘un film çekmek konusunda ne kadar hızlı olduğunu unutmamak gerek. Aralık’a yetişirse, Million Dollar Baby‘de olduğu gibi, filmin adını çokça görürüz.

1.22 – Jacki Weaver‘ı kim giydiriyor çok merak ediyorum!

1.24 – Gözüme çarpanlar arasında bir adet David Seidler mevcut. Bu arada E!’de Hailee Steinfeld var. Biraz daha kilo almış, biraz daha sempatik bu sefer. Alırsa hiç üzülmem, hatta sevinebilirim bile. Ama nedense kazanacağına ihtimal vermiyorum.

Michelle Williams

1.25 – Michelle Williams!!! Cougar Town‘dan Busy Philipps var. Yaaaay!

1.26 – Mila Kunis, Elie Saab giymiş. Koleksiyonunun en iyisi olmayabilir ama Elie Saab yani, ötesi yok.

1.27 – Eğer o gördüğüm Mandy Moore ise çok zayıflamış. Bu arada Amy Adams‘ın elbise tam bir felaket. Tabi uzaktan gördük ama ewww!

1.31 – Russell Brand, I adore you. That’s all.

1.33 – NTV, cnbc-e ve E! arasında mekik dokuyorum. Arada kaçırdıklarım olursa kusura bakmayın. Btw Hailee Steinfeld in Marchesa. Ödülü alır mısın lütfen?!?

1.35 – Fotoğraflı Red Carpet özeti için: WTFashion

Anne Hathaway

1.37 – Anne Hathaway‘ın her tarafından çiçekler fışkıran elbisesi ve saçı çok kötü. Umuyorum gece boyunca giyeceği elbiselerle toparlar durumu.

1.38 – Mandy Moore, Minnie Driver gibi. Sevmek istiyorsunuz. Gerçekten hem de. Ama sevemiyorsunuz. Not: Monique Lhullier tasarımlarını da sevmiyorum ben. Net.

1.41 – Zachary Levi‘nin alnı… Başka birşey söylememe gerek yok zaten epey uzun bir mevzu.

Sunrise Coigney ve Mark Ruffalo

1.42 – Mark Ruffalo‘nun karısı Sunrise, nasıl iticisi bir kadınsın belli değil.

1.43 – Michelle Williams Chanel elbisesiyle o kadar sade ve o kadar sempatikki. Hey, Mandy Moore! Gel de buraya işi öğren. Yalnız tüm yıl boyunca tutunduğum ciddi tavrı bir Kırmızı Halı yazısıyla yok etmem hoş oldu. OscarBoy’un çirkef yüzü!!!

Jennifer Hudson

1.46 – Özet: Amy Adams‘ın rezalet mor elbisesi, Jennifer Hudson‘ın jöle gibi sallanan göğüsleri ve Michelle Williams.

1.50 – Amy Adams in L’Wren Scott. Worst dress ever!

1.51 – Jesse Eisenberg de geldi. Düşünsenize The Squid and the Whale‘daki ufaklık şu an Oscar adayı.

1.53 – Dilek Hanif bir kere daha zarif, elegant, şık üçlüsünden birini kullanırsa NTV stüdyolarını basmayı düşünüyorum.

1.54 – Geoffrey RushChristian Bale‘ı çok seviyorum ama Rush‘ın kazanmasını istiyorum! Jeremy Renner da geldi. Bu arada Atelier Versace’nin ilk kez bir kadına yakışmadığını gördük. Bu da Jennifer Hudson‘a selamımız olsun. Ve “Versaçi” de dediğine göre E!’yi kapatma zamanı gelmiş demektir.

Scarlett Johansson

1.59 – Scarlett Johansson, Amy Adams‘dan sonra gecenin en kötü elbisesini giymiş olabilir. Ama o kadar da güzel bir suratı var ki. Abide gibi kadın. Btw Scarlett Johansson in Dolce & Gabbana

2.00 – Marisa Tomei in Batman suit.

2.01 – WTFashionBlog’un yazarı Florence Welch için en güzel yorumu yaptı: “Topshop’tan çıkıp gelmiş.”

2.03 – Şu an sahne arkasını gösterdi. O sahne arkası değil ki, o ev!

Cate Blanchett

2.05 – Yine bir WTFashion konuşması daha. “- Cate Blanchett çok kötü. – Evet ama Givenchy.”

2.08 – Who do you hope to meet tonight Hailee? Everyone.

2.09 – En İyi 3 teşekkür konuşması listesi yapmışlar. 3 numarada Cuba Gooding Jr var. Ben herhalde Dustin Lance Black ve Shirley MacLaine‘i sayardım ama üçüncü ismi bulamıyorum.

2.11 – Darren Aronofsky, Danny Boyle, Simon Beaufoy, Tom Hooper… Belki çok konuşulmuyor olabilirler ama geldiler onlar da.

2.16 – Multitasking yüzünden her an ölebilirim. Natalie Portman, Nicole Kidman, Colin Firth, Helena Bonham Carter, Annette Bening… Nerdesiniz?!?

Nicole Kidman

2.21 – Ultra gereksiz Hilary Swank ve yaşlanınca giyim zevkini kaybeden Nicole Kidman. Bu arada Colin Firth de geldi. Altın heykelcik için hazır mısın? Hilary Swank in Gucci, onu da unutmayalım.

2.23 – John Hawkes. Yine niye aday olduğunu anlayamadığım bir isim. Aaa doğru hani şu herkesin ayılıp bayıldığı ama benim bir türlü anlam veremediğim Winter’s Bone‘da oynuyordu.

2.24 – Helen Mirren 116 yaşında ama hala seksi. Aaaa Celine Dion. Kocası Helen Mirren‘dan bir yaş daha büyük Celine‘in.

Halle Berry

2.25 – Penelope Cruz!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Javier Bardem de yanında. Hugh Jackman röpörtaj veriyor bir yandan, epey kilo almış gibi. Sandra Bullock‘un elbisesi de uzaktan hoş duruyordu. Birşey daha: Christian Bale‘ın sakalları yine almış başını gitmiş. Niye kezmez ki bunları? Biri daha gözüme çarptı. Halle Berry. Multigereksizler listesinin bir numarası.

2.28 – Reese Witherspoon‘un saçları Toy Story 3‘deki Barbie ile aynı.

Reese Witherspoon

2.30 – Reese Witherspoon in Armani Prive. Bad. Ama Nicole Kidman… Very very bad. Penelope de çok iyi değil. Gerçi yeni doğum yapmış kadın, kusur mu arayacağım? O gelsin yeter.

2.32 – Why oh why Matthew McConaughey geliyor buraya? Bu adamı Clint Eastwood bile kurtaramaz!

Gwyneth Paltrow

2.33 – Gwyneth Paltrow, Calvin Klein giymiş. Sahnede şarkı söylerken Country Müzik Ödülleri’nde çıktığı gibi olsun, yeter.

2.36 – Helena Bonham Carter ödül alırsa üzüleceğim diyen insanlara inanamıyorum. Harikulade bir rol değil ama harikulade bir kariyer! Jeff Bridges‘ın karısı geçen seneki elbisesini giymiş bu arada.

2.38 – Sandra Bullock arkadan iyi gözüküyordu ama önden tam bir rezalet elbisesi. Ben geçen seneki kıyafetini de sevmemiştim gerçi. Hele o Altın Küre’deki saçlarını filan düşününce… Neyse.

2.40 – Ben hala Michelle Williams kadar iyi giyinmiş birine rastlamadım. Bu arada Kelly Osbourne “Halle Berry‘yi sevmeyen var mı?” dedi. Ben!

Annette Bening ve Warren Beatty

2.42 – Annette Bening‘in elbisesi çok ilginç. Kötü demiyorum ama ilginç. Dilek Hanif ne saçmalayacak çok merak ediyorum.

2.43 – Anne Hathaway ve Valentino, Tim Gunn‘la röpörtaj yapıyor. Weirdest threesome ever!

2.46 – Julia Ormond törenleri karıştırmış olabilir mi? Temple Grandin aday değil Ormond. SAG yapılalı epey oluyor. Kıyafeti de çok kötü yalnız.

2.51 – Ben hala Natalie Portman‘ı göremediğim için sızlanıyorum.

2.54 – Bu arada Elton John‘un Özgün Şarkı adayları için Dave Karger‘la yaptığı konuşmayı gördünüz mü? Cher‘in şarkısının aday olmamasını bile “Zaten iyi bir şarkı değildi ki niye bu kadar şaşırdılar anlamıyorum.” diye yorumlamış.

2.56 – Dilek Hanif birşeyi de beğenme artık! OOOF!

Natalie Portman

2.57 – Natalie Portman in Rodarte!!! Aronofsky söylemişti zaten: She is very very pregnant.

3.00 – Son yarım saatin içerisine girdik. Artık sabırsızlanmaya başladım. Bu arada asıl törene girince yorumlarımı reklam aralarına sığdırmaya çalışacağım, şimdiden haberiniz olsun.

3.03 – Helena Bonham Carter ünlü film kostüm tasarımcısı Colleen Atwood‘dan giyinmiş, ki kendisi Alice in Wonderland ile En İyi Kostüm Tasarımı dalında aday.

3.04 – James Franco is sooo high! “-Break a leg James. -Yes. Not yes, but yes.”

Justin Timberlake

3.05 – Justin Timberlake‘ı dünyanın en yakışıklı adamı ilan etseniz bile tipik itici samimiyetsiz Amerikalı. Alt dişleri de sarı bariz.

3.11 – Tuğrul Eryılmaz, The Social Network‘ü sıkıcı bulduğunu o kadar açık söylüyorki. Bu adamın samimiyetini takdir etmemek mümkün değil. Ki ben de The King’s Speech‘e tercih ediyorum ya neyse.

3.12 – Çiftler: Nicole Kidman & Keith Urban, Natalie Portman & Benjamin Millepied, Annette Bening & Warren Beatty, Mark Ruffalo & Embesil Sunrise.

3.14 – Şimdilik ödül törenine kadar ekstrem birşey olmadığı müddetçe susacağım. Kırmızı Halı’dan geçenlerle röpörtaj yapıyorlar çünkü sadece. Ama live blogging ödül töreni boyunca da devam edecek merak etmeyin.

Devamını oku
19 Comments

19 Comments

 1. Yigit

  27 Şubat 2011 at 23:18

  Haha sunucular çok iyi eleştiriyor ya 😀

  • umurtas

   27 Şubat 2011 at 23:20

   Sunucular epey komik oluyor zaten Red Carpet’da. Sırf onlar için izlemeye değer 🙂

 2. Yigit

  27 Şubat 2011 at 23:22

  Geldi harward in centilmeni

 3. onur

  27 Şubat 2011 at 23:22

  Melissa Leo’dan tek nefret eden sen değilsin merak etme.Konuşmaları bile samimi gelmiyor bana.

  • umurtas

   27 Şubat 2011 at 23:23

   Kesinlikle! Geçen seneki Mo’Nique vakası. Ama Monique’i tüm samimiyetsizliğine rağmen destekliyordum, Leo’yu destekleyemiyorum.

 4. Yigit

  27 Şubat 2011 at 23:48

  Çok hoş ve elegandan başka birsey bilmiyor Dilek hanif

  • umurtas

   27 Şubat 2011 at 23:49

   O yüzden E!’de izlemeni öneririm.

 5. onur

  27 Şubat 2011 at 23:54

  Mila Kunis ortalığı yaktı bence.Çok çekici.

 6. maze38

  27 Şubat 2011 at 23:56

  şu ana kadar kimseyi beğenmedim.dilek hanif çok abartıyor:)

 7. onur

  28 Şubat 2011 at 00:03

  Geoffrey Rush sadece banamı itici geliyor?Suratı sürekli asık ve somurtkan.

  • umurtas

   28 Şubat 2011 at 00:05

   Yok yalnız değilsin. Ama yine de ödülü alsın istiyorum 🙂

 8. onur

  28 Şubat 2011 at 00:44

  Helena Bonham Carter oscar alırsa ben üzülücem açıkçası.Kariyeri çok iyi ama bu filmde aday bile olmayı haketmiyor kanımca.Mila Kunis ondan daha iyiydi ama aday etmediler.Hailee ya da Amy alır umarım.

 9. Yigit

  28 Şubat 2011 at 00:45

  anne hathaway Pelin batu ya benziyor

  • umurtas

   28 Şubat 2011 at 00:46

   Pelin Batu abartı antipatiktir yalnız. Yani en azından bana göre.

 10. AYŞE

  28 Şubat 2011 at 00:48

  yahu bu dilek hanif i bizmi yanlış biliyoruz , modacı değil mi bu hatun neden yorum yapmaktan bu kadar aciz, oo mor elbiseyi bile beğendi, ne bu beğenmedi kıyafetler beğenilecek diyemi korkuyor , garipp ,

  • umurtas

   28 Şubat 2011 at 00:51

   : ))) Dilek Hanif’in moda bilgisi şaibeli zaten. Tek bildiği elegant demek.

 11. karmapolis

  28 Şubat 2011 at 00:56

  helena bonham carter ın gotik tarzı büyüleyici en şık kıyafet bu olacak bence

 12. murat

  28 Şubat 2011 at 01:51

  başlangıç hak ettiği ödülü aldı.en iyi yardımcı kadın Mila Kunis hakkediyoo

 13. tugrul

  28 Şubat 2011 at 05:14

  Kırmızı halı da genelde cok abartılı kıyafetler yoktu. Bana göre en zarif ve guzel kıyafetler: Natalie portman, halle berry (cok duru ve guzeldı bence).
  jennıfer lawrance de fena degıldı. Sac,makyaj ve kıyafetı tasıması cok guzeldi.

  Bu arada cogu adayın bıraz moralsız oldugunu gördüm. Hatta yekta kopan’da farketmıs ki, mila kunis bir örnektir buna. Cok vasat diyebilecegim jackie weaver dı bence.

  Bu arada melissa leo hak ediyordu. O yüzden hic bosu bosuna kıprasmayın 🙂

Yorum yazın...

Oscar Boy sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin