En iyi bloggerların tahmin sonuçları

En iyi bloggerların tahmin sonuçları

Colin Firth

Biliyorsunuz dün internette Oscar tahmini yapan en iyi bloggerları bir araya getiren bir yazı yazmıştım. Önümüzdeki sene bu olayı daha da genişleteceğimi zaten sizlere söylemiştim. Hatta blogger arkadaşlardan tıpkı Gurus O’Gold gibi bir isim bulma konusunda yardım istiyorum. Bu iş asla kim daha çok doğru tahmin yaptı olayı olmadı, olmayacak da. Çünkü tüm sene boyunca yarışı takip ederek zaten epey uğraşıyoruz. Akademi’nin keyfi bizim ne kadar başarılı olduğumuzun bir ispatı olamaz. Buradaki her blogger arkadaşın başarılı olduğunu söylememe bile gerek yok zaten. Umuyorum gelecek sene 20 kişi olduğumuz bir derlemede görüşürüz. Tabi geldik asıl merak edilen kısma. Tahminlerimizin sonuçlarına. Yazımız 20 daldaydı ama ben 24 dalda da tahmin yapmıştım. Asıl sonucum 16/24 ama aşağıya 20 daldaki tahmin sonucumu da koydum. Bu arada bazı dallarda tahmin yapmayanlar olduğu için yüzdeleri de ekledim. Buyursunlar:

Hilal Çetinder (filmmakarası): 15/20 (%75)
Emre Eminoğlu (thebalkabaa): 12/20 (%60)
Benay Gavazoğlu (sinemahşer): 9/16 (%56.25)
Fatih Melek (fatihmelek.net): 10/14 (%71.43)
Umur Çağın Taş (theoscarboy): 15/20 (%75)
Murat Tolga (ötekisinema): 9/15 (%60)
Fatih Yazıcı (izlandik): 15/20 (%75)
Mert Yenici (sineofrenik): 14/20 (%70)
K.D. Yılmaz (Çarpık Kadraj): 14/20 (%70)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

2 Yorum

    1. umurtas

      Benim de son 3 senedeki en kötü tahminlerim oldu. Bence süpriz beklentimiz Akademi’nin sabit fikirlerinin önüne geçti. Yoksa hepimiz daha başarılı olurduk.

      Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.