Hollywood Film Ödülleri

Hollywood Film Ödülleri

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II

“Sezonun ilk ödülü” diye bir başlangıç yapmayacağım çünkü Hollywood Film Festivali sonucunda dağıtılan bu ödüllerin sezonla uzaktan yakından alakası yok. Şöyle ki En İyi Film seyircilerin oylarıyla seçilmekte. Diğer adayların Cowboys & Aliens, Transformers, Pirates of the Caribbean gibi filmlerden oluştuğu düşünülürse Harry Potter‘ın kazanmamasına çok şaşmamalı. Bunu söylüyorum çünkü bu ödülü görüp Harry‘nin son macerasıyla Oscar’a kavuşacağını düşünenler olabilir diye.

Genel mantığı sezonun tüm iyi filmlerine birer ödül dağıtmak olan Hollywood Film Ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Kazananların hepsi (En İyi Film hariç) zaten öneceden açıklanmıştı. Ben azından bir renk olsun diye buraya koyuyorum tüm listeyi. Buyursunlar…

Not: IndieWire’da 2012 Oscarlarını 1998 ile çok benzeten bir yazı mevcut. Eğer bu benzetmeler doğru çıkarsa Jean Dujardin, Michelle Williams, Vanessa Redgrave ve Christopher Plummer ödül alacak. Bir göz atın derim.

En İyi Film: Harry Potter and the Deathly Hallows Part II
En İyi Yönetmen: Bennett Miller, Moneyball
En İyi Erkek Oyuncu: George Clooney, The Descendants
En İyi Kadın Oyuncu: Michelle Williams, My Week with Marilyn
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Christopher Plummer, Beginners
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Carey Mulligan, Shame
En İyi Prodüktör: Letty Aronson, Midnight in Paris
En İyi Senarist: Diablo Cody, Young Adult
En İyi Çıkış Yapan Yönetmen: Michel Hazanavicius, The Artist
En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncu: Joseph Gordon-Levitt, 50/50
En İyi Animasyon: Rango
En İyi Görüntü Yönetmeni: Emmanuel Lubezki, The Tree of Life
En İyi Besteci: Alberto Iglesias, The Skin I Live In
En İyi Kurgu: Stephen Mirrione, The Ides of March
En İyi Prodüksiyon Tasarımı: James J. Murakami, J. Edgar
En İyi Görsel Efekt: Scott Farrar, Transformers: Dark of the Moon
En İyi Toplu Performans: The Help (Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Allison Janney, Chris Lowell, Ahna O’Reilly, Octavia Spencer, Emma Stone, Sissy Spacek, Mary Steenburgen, Cicely Tyson ve Mike Vogel)
New Hollywood Ödülü: Felicity Jones
Başarılı Kariyer Ödülü: Glenn Close
Hollywood Spotlight Ödülleri: Berenice Bejo (The Artist); Jean Dujardin (The Artist); Elle Fanning (Super 8); Amber Heard (The Rum Diary); Andrea Riseborough (W.E.); Shailene Woodley (The Descendants); Anton Yelchin (Like Crazy)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...