Yılın skandalı belli oldu

Yılın skandalı belli oldu

Brett Ratner

Öncelikle TV Günlükleri‘ni bu hafta yazamadığım için özür dileyeceğim. Küçük bir seyahat sebebiyle dizileri ertelemek zorunda kaldım. Ama zannediyorum bir aksilik çıkmazsa yarına geçtiğimiz haftanın dizilerini sıraladığım TV Günlükleri yazısı karşınızda olacak. Asıl konumuza gelirsek…

Ben buralarda yokken bu yılın Akademi Ödülleri’nin prodüktörü Brett Ratner yeni filmi Tower Heist‘ın basın toplantısında “fag” kelimesini kullanmış. Kısaca kaba bir gay ifadesi de diyebiliriz. “Rehearsing is for fags.” gibi saçma sapan bir yanıt vererek öncelikle LGBT’nin ve tabiki de aklı başında olan her bireyin tepkisini aldı. Herkes Ratner‘ın görevden alınmasını istedi. Özellikle ünlü tahmin sitelerinde Ratner ile ilgili çok şey yazılıp çizildi. Bazı sinema eleştirmenleri kendi köşelerinde oldukça ağır ithamlarda bulundu. Sonuç? Sonuçta Akademi Ratner‘ı görevden aldı ve böylece bu yılın da skandalı belli oldu. Belki Ratner gidince Eddie Murphy de sunuculuktan vazgeçer diye umut ediyorum ama bakalım… Yalnız Ratner‘ın bu rezillik sayesinde oldukça ünlü olacağı da kesin.

Edit: Ratner kendi istifa etmiş. Aman ne mühim!

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.