Yılın skandalı belli oldu

Yılın skandalı belli oldu

Brett Ratner

Öncelikle TV Günlükleri‘ni bu hafta yazamadığım için özür dileyeceğim. Küçük bir seyahat sebebiyle dizileri ertelemek zorunda kaldım. Ama zannediyorum bir aksilik çıkmazsa yarına geçtiğimiz haftanın dizilerini sıraladığım TV Günlükleri yazısı karşınızda olacak. Asıl konumuza gelirsek…

Ben buralarda yokken bu yılın Akademi Ödülleri’nin prodüktörü Brett Ratner yeni filmi Tower Heist‘ın basın toplantısında “fag” kelimesini kullanmış. Kısaca kaba bir gay ifadesi de diyebiliriz. “Rehearsing is for fags.” gibi saçma sapan bir yanıt vererek öncelikle LGBT’nin ve tabiki de aklı başında olan her bireyin tepkisini aldı. Herkes Ratner‘ın görevden alınmasını istedi. Özellikle ünlü tahmin sitelerinde Ratner ile ilgili çok şey yazılıp çizildi. Bazı sinema eleştirmenleri kendi köşelerinde oldukça ağır ithamlarda bulundu. Sonuç? Sonuçta Akademi Ratner‘ı görevden aldı ve böylece bu yılın da skandalı belli oldu. Belki Ratner gidince Eddie Murphy de sunuculuktan vazgeçer diye umut ediyorum ama bakalım… Yalnız Ratner‘ın bu rezillik sayesinde oldukça ünlü olacağı da kesin.

Edit: Ratner kendi istifa etmiş. Aman ne mühim!

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

Yorum yazın...