PGA’den belgesel adayları

PGA’den belgesel adayları

Project Nim

Amerikalı Prodüktörler Birliği olarak bilinen PGA’in (Producers Guild of America) henüz film kategorisindeki adaylarını açıklamasına bir ay gibi bir zaman var. 3 Ocak’a kadar PGA’in yılın en iyisi olarak gördüğü 10 filmi öğrenemeyeceğiz ama belgesel adayları şimdiden açıklandı. Bu yıl 21 Ocak’da sahiplerini bulacak PGA Ödülleri’nin belgesel adaylarından sadece ikisi (Project Nim ve Bill Cunningham New York) Oscar’ın aday adayı listesine girebildi, bunu da hatırlatalım. PGA’in bu yılın En İyi Belgesel adayları şöyle:

 • Beats, Rhymes & Life: The Travels of a Tribe Called Quest
 • Bill Cunningham New York
 • Project Nim
 • Senna
 • The Union

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

4 Yorum

  1. umurtas

   Geçtiğimiz hafta TV Günlükleri yoktu çünkü Thanksgiving sebebiyle pek çok dizi yeni bölüm yayınlamadı. Ama önümüzdeki haftadan itibaren yeni gününde, Çarşambaları TV Günlükleri yayınlanacak.

   Yanıt
 1. Geri İzleme: PGA tahminlerimizi hatırlayalım… « Oscar Boy

 2. Geri İzleme: PGA Adayları ’11 « Oscar Boy

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.