Merry Christmas!

Merry Christmas!

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

14 Yorum

 1. shifty

  Vallahi de o yüzden söylüyorum.
  Medyanın homojenleştirme işlemi malum. İzlediğimiz şeyleri kendi hayatımız gibi algılatma ve tek tipleştirme gayesi gütmesi bilinen birşey. Ancak ben bunun sınırlarını belirleyerek izlediğim bir iki film yüzünden noel ruhu falan yakalayacak değilim. O yüzden sinema ile ilgili bir sitede “christmasımın” kutlanması bende merak duygusu uyandırdı. Gerçi burası senin blogun bana birşey demek düşmez.

  Yanıt
  1. umurtas

   Christmas’a bakisla alakali bir sey bence bu. Medyanin ya da film sektorunun nasil bir amaci oldugunu bilemeyecegim tabi de burada Christmas’la ilgili post atilmasinda yazarin dini gorusunu de goz onunde bulundurmak lazim. O yuzden burada sana dusmez demekten cok dusuncesizce bir soru isareti oldu bence demek istiyorum. Ama tabi inatla “Yok hayir sen Noel kavramini bize dayatmaya calisiyorsun.” diyorsan yaniliyorsun.

   Yanıt
 2. Müge Dörtok

  Christmas ve Noel artık bizim ülkemizde de müslüm ve gayri-müslümler birlikte kutluyorlar, yani sadece Avrupa’da kutlanmıyor. Merry Christmas kavramı her nekadar bize özgü olmasa da 25 Aralık da bu günü de kutlayan Türkler biliyorum. Ben de yabancı akrabalarımdan dolayı kutluyorum. Bu günün anlamı ve önemi olduğunu düşünüyorum.

  Yanıt
 3. shifty

  iyi ya kutlayın. benim merak ettiğim türk akrabalarından dolayı kutlu doğum haftasını da kutluyormusun acaba. yada kurban bayramını 🙂 ben inançlı biri değilim ayrıca. küçük amerikalılaşma benim kızdığım. sen memnunsan beni ilgilendirmez tabi. kutlu olsun!

  Yanıt
 4. TigerBlood

  Kutlanmasına ben de sıcak bakanlardan değilim.Yani bizim dini bayramlarımız belli,onların dini bayramları belli.

  Bu benim görüşüm,kutlamak isteyen varsa karışacak da değilim,yani herkes özgür istediğini yapabilir,beni alakadar etmez.
  Sitede açılan bu konuyu gördüğümde de niye kutlamış arkadaş diye de düşünmedim.
  Şarkı nasıl bir şeymiş diye dinledim sadece.Yani o kadar da önemli bir konu değil

  Yanıt
 5. Müge Dörtok

  Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramını da kutluyorum. Bizim dini bayramlarımız bunlar. Merry Christmas’ı da kutluyorum. Yabancı akrabalarım var ve bunu da kutluyorum. Yılbaşını da kutluyorum. Garip bir durum değil bu, her şey kutlanabilir. İyi niyet olsun yeter ki! Amacı iyi olsun… Bunu kutluyorum diye Amerikanın tüketim mantığını yaratmış olmam, özenti de olmam.

  Yanıt

Yorum yazın...