Yılın en iyi posterini siz seçin

Yılın en iyi posterini siz seçin

Daha önceki senelerde tabiki de filmlerle alakalı olarak pek çok ödül dağıtıp, beraber karar verdik. Ama uzun zamandır aklımda yılın en iyi film posterlerini oylamak vardı. Hazır 2012’ye yeni girmişken, uzatmadan bu fikrimi hayata geçireyim istedim. Aday posterler yukarıdaki resimde. Bir haftanız var. Bir hafta sonra sonucu açıklayacağım. Hadi bakalım:

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

13 Yorum

 1. shifty

  Hepsini tek tek yorumlamak da isterim :
  The Artist’in gerçekten çok başarılı bir afişi var.

  The Devil’s Double’ın da iyi olduğunu söyleyebilirim ancak eğreti de duruyor.

  The Girl with the Dragon Tattoo da bir afişten çok katalog çekimi gibi.

  harry potter’ın afişi o kadar klişe ki. Böyle yüzlerce afiş vardır.

  Hesher’ınki filmin içeriğine göre sert ve komik 😀 Kendi içinde iyi bir afiş

  The Ides of March da klişe bir fikri dergi ile birleştirerek birazcık da olsa orjinalliği yakalamış ama uygulama anlamında sıkıntı var bence.

  Melancholia oldukça güzel ancak bu depresiflik benden uzak olsun

  Midnight in Paris de gerçekten süper. Ben mi yanlış hatırlıyorum filmde Van Gogh ile ilgili bir bölüm varmıydı? (Olmak zorunda değil tabi)

  Shame’deki ise Steve McQueen’in tarzına çok uymuş bir fotoğraf bence. Bir seks bağımlısının hikayesi olduğunu biliyoruz, bunun yanında dalgalanmaları da oldukça iyi yansıtmış

  The tree of life ise hem görsel algı anlamında hem de anlam anlamında üstüne yok. Filmin adının hayat ağacı olduğunu ve vücuttaki çizgilerin anlamını düşünürsek herşey tamamlanıyor

  Yanıt
 2. Müge Dörtok

  THe tree of life afişi : Fena değil, benim listemin 4. sırasında yer alıyor. Yeterince etkileyici bulmadım. 1. The Artist 2. Midnight In Paris 3. The Girl With the Dragon Tattoo 4. The Tree of Life 5. The Ideas of March.

  Yanıt
 3. abdullah

  bence en iyisi ides of march olmuş. çünkü anlattığı konuyu da birebir özetliyor. arkasından melancolia geliyor renk tonları çok hoş duruyor. bazı arkadaşlar harry potter demiş gayet sıradan bir afiş abartıya bile gerek yok. hatta bu listede yeri olması beni şaşırttı

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.