Akademi’den haberler…

Akademi’den haberler…

Rise of the Planet of the Apes

Biz Akademi’den yabancı film dalı için haber beklerken, görsel efekt kategorisinin ikinci kısa listesi duyuruldu. Daha önce 15 filmlik aday adaylarının haberini yapmıştık. Şimdi o 15 filmlik liste 10’a düşürülmüş. Liste dışı kalan 5 film şöyle: Cowboys & Aliens, Sherlock Holmes: A Game of Shadows, Sucker Punch, Super 8 ve Thor. Aday adayı 10 filme gelirsek…

 • Captain America: The First Avenger
 • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II
 • Hugo
 • Mission: Impossible – Ghost Protocol
 • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
 • Real Steel
 • Rise of the Planet of the Apes
 • Transformers: Dark of the Moon
 • The Tree of Life
 • X-Men: First Clas

Sanıyorum En İyi Görsel Efekt kategorisinin Rise of the Planet of the Apes, Harry Potter, Hugo ve The Tree of Life‘ın ilk dörtlüyü oluşturacağını kestirmek çok güç değil. Benim merakım hangi filmin bu beşliye katılacağı. Transformers mı, Captain America mı, yoksa Pirates of the Caribbean mı?

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

5 Yorum

 1. yaxley

  Ben sezon boyuna görsel efekt kategorilerinde sık sık adı geçen Super 8’in 5. film olacağını düşünüyordum.Şaşırdım açıkçası.Bu durumda 5. film Captain America olur gibime geliyor..

  Asıl savaş ise Rise of the Planet of the Apes ve Harry Potter arasında yaşanacak.
  Benim favorim, Apes’in yer yer efekt olduğunu çok fazla belli eden maymun istila sahnelerinden dolayı Harry Potter.Potter her dakikada etkileyiciliğini koruyan ve hiçbir sahnede sırıtmayan olağanüstü efektleri ile bu sene bu ödülü fazlasıyla hakediyor.

  Yanıt
 2. Sonat

  Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2
  Hugo
  Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
  Rise of the Planet of the Apes
  X-Men: First Class

  X-Men serisinin hiç bir filmini akademi aday yapmamıştı. Ama bu sefer aday yapmalı bence. Serinin görsel efekt açısından en zengin olanı kesinlikle First Class.

  Akademiye yalvarıyorum, gerçi beni duyamayacaklar ama ne olur The Tree of Life’ı aday yapmasınlar.

  Yanıt
 3. shifty

  İlk 4 kesinlikle söylediğin gibi olacak. Yanına da transformers’ın gelebileceğini sanıyorum. The Tree of Life’a yaklaşımları nasıl olur bilemiyorum çünkü gerçekten inanılmaz görsel efektlere sahip olsa da bu tip adaylıklarda aksiyon arıyorlar çoğu zaman. Ama çok da uzak bir ihtimal değil

  Yanıt

Yorum yazın...