Oscar Rehberi ’11 – En İyi Kostüm Tasarımı

Oscar Rehberi ’11 – En İyi Kostüm Tasarımı

Sandy Powell

Kostüm tasarımı dalında da bu yıl ilk kez aday olan iki isim var. Bunların haricinde ise hala çalışmakta olan kostüm tasarımcıları arasında en çok adaylığı olanlardan birisi Sandy Powell mevcut. Yalnız Powell, Hugo ile adaylığı sayesinde 9 adaylığı olan Colleen Atwood ve Jenny Beavan‘ı geçmiş durumda. Eğer ödülü alırsa Oscar sayısıyla Colleen Atwood‘u da sollamış olacak.

ANONYMOUS

Lisy Christl: İlk Oscar adaylığı.

THE ARTIST

Mark Bridges: İlk Oscar adaylığı.

HUGO

Sandy Powell: Onuncu Oscar adaylığı. Daha önce Orlando (1992), The Wings of the Dove (1997), Velvet Goldmine (1998), Gangs of New York (2002), Mrs Henderson Presents (2005) ve The Tempest (2010) ile aday oldu ama kazanamadı. Bugüne kadar ona Oscar getiren 3 film ise şöyle: Shakespeare in Love (1998), The Aviator (2004) ve The Young Victoria (2009).

JANE EYRE

Michael O’Connor: İkinci Oscar adaylığı. Bundan önce The Duchess (2008) ile aday olan O’Connor ilk adaylığında Oscar’ı almıştı.

W.E.

Arianne Phillips: İkinci Oscar adaylığı. Daha önce Walk the Line (2005) ile aday oldu ama kazanamadı.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

5 Yorum

  1. Emel

    Anonymous ve W.E. filmlerini izlemedim ama film görüntülerine fragmanlara bakınca kostüm olarak onlarında diğer üçlü kadar iyi olduğunu düşünüyorum…
    Beşli arasında benim favorim Hugo ile Sandy Powell ama Oscar kime gider emin değilim.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.