Oscar Rehberi ’11 – En İyi Kostüm Tasarımı

Oscar Rehberi ’11 – En İyi Kostüm Tasarımı

Sandy Powell

Kostüm tasarımı dalında da bu yıl ilk kez aday olan iki isim var. Bunların haricinde ise hala çalışmakta olan kostüm tasarımcıları arasında en çok adaylığı olanlardan birisi Sandy Powell mevcut. Yalnız Powell, Hugo ile adaylığı sayesinde 9 adaylığı olan Colleen Atwood ve Jenny Beavan‘ı geçmiş durumda. Eğer ödülü alırsa Oscar sayısıyla Colleen Atwood‘u da sollamış olacak.

ANONYMOUS

Lisy Christl: İlk Oscar adaylığı.

THE ARTIST

Mark Bridges: İlk Oscar adaylığı.

HUGO

Sandy Powell: Onuncu Oscar adaylığı. Daha önce Orlando (1992), The Wings of the Dove (1997), Velvet Goldmine (1998), Gangs of New York (2002), Mrs Henderson Presents (2005) ve The Tempest (2010) ile aday oldu ama kazanamadı. Bugüne kadar ona Oscar getiren 3 film ise şöyle: Shakespeare in Love (1998), The Aviator (2004) ve The Young Victoria (2009).

JANE EYRE

Michael O’Connor: İkinci Oscar adaylığı. Bundan önce The Duchess (2008) ile aday olan O’Connor ilk adaylığında Oscar’ı almıştı.

W.E.

Arianne Phillips: İkinci Oscar adaylığı. Daha önce Walk the Line (2005) ile aday oldu ama kazanamadı.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

5 Yorum

  1. Emel

    Anonymous ve W.E. filmlerini izlemedim ama film görüntülerine fragmanlara bakınca kostüm olarak onlarında diğer üçlü kadar iyi olduğunu düşünüyorum…
    Beşli arasında benim favorim Hugo ile Sandy Powell ama Oscar kime gider emin değilim.

    Yanıt

Yorum yazın...