Lubezki’ye beklenen ödül

Lubezki’ye beklenen ödül

The Tree of Life

The Tree of Life konusunda her ne kadar izleyici ikiye bölünse de filmin görüntü yönetmenliğinin ustaca olduğunu herkes kabul ediyor. Görsel anlamda yılın en iyi ve en temiz işlerinden birini sunan Lubezki hak ettiği ASC Ödülünü de aldı. Amerikan Görüntü Yönetmenleri Birliği olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz ASC de ödüllerini dağıtan meslek birlikleri arasına katılmış durumda. Kazananlar şöyle:

FİLM Emmanuel Lubezki, The Tree of Life
TV FİLMİ / MİNİ DİZİ: Martin Ruhe, Page Eight
DİZİ (YARIM SAAT) Michael Weaver, Californication
DİZİ (BİR SAAT) Jonathan Freeman, Boardwalk Empire
ASC YAŞAMBOYU BAŞARI ÖDÜLÜ Harrison Ford & Dante Spinotti
ASC PRESIDENTS ÖDÜLÜ Franics Kenny
ASC KARİYER ÖDÜLÜ (TV) Bill Wages

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. Emel

    Ben filmi başyapıt görmeyenler kısımda olsam da dediğin gibi görüntü yönetmenliği muhteşemdi…Oscar gecesi ödülü alacağına artık daha çok inancım var 🙂

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.