3. Antalya TV Ödülleri: Kazananlar

3. Antalya TV Ödülleri: Kazananlar

Bilmiyorum benim haricimde Antalya TV Ödülleri’nin haberini yapan başka bir blogger var mı. Ama artık Türkiye’nin de vasat ödül törenlerinden kurtulması için bir şeyler yapmak gerekiyor. Bizim sesimizi birilerinin duyacağından değil de, olur ya işte… Bir umut. Törenin tamamını izleme şansı bulamadım. Sadece yakaladığım birkaç kısım ve tabi gelen yorumlara göre birkaç şey söyleyeceğim. Ödüllerin kime gittiği umrumda bile değil. Sonuçta bu oradaki jürinin verdiği bir karar ve Ayça Bingöl haricinde beni çok rahatsız eden bir sonuç yok. Hayat Devam Ediyor hakkında da pek bir fikrim olduğundan bir şey diyemiyorum. Şimdi… Yönetmen ödüllerini erkek egemen bir sektörde kadınların alması çok güzel. Duyduğuma göre dizilerin süresinin kısaltılması için de pek çok önemli isim sahneye çıktığında dert yanmış. Bir artı not daha! Meral Okay‘ın tüm salon tarafından ayakta alkışlandığını görmek ayrıca gurur verici bir mesele.

Lakin… Melike Öcalan gibi çığlık atmaktan başka bir şey yapamayan, sunuculuk özelliklerinden yoksun, kendini bir ödül töreninde değil de Miss Turkey güzellik yarışmasında zanneden kadının orada ev sahipliği yapmasının ne anlamı var? Tamam organizasyon çok görkemli olmayabilir. Tamam belki Ay Yapım’ın yokluğu tüm kategorilerde aranıyor olabilir. Ama en azından Melike Öcalan her boşluğa atlayıp “Duygu ve düşünceleriniz…”, “Bilmem kim sahneye geliyooooor!” diye rezalet sunumlar yapmasa kendimi daha iyi hissedebilirdim. Sevgili organizatörler, anlıyorum yurt dışındaki ödül törenlerine çok özeniyorsunuz. Bizim de sizden bir Oscar ya da Emmy olmanızı beklediğimiz yok. Altın Küre’nin yemekli halini bir güzel alıp uyarlamışsınız. Ama hala kafasında kocaman mikrofon takılı iki rezalet sunucuyla işi yürütmeye çalışıyorsunuz. Oluyor mu? Dediğim gibi bir Oscar ya da Emmy beklemiyoruz. Sadece bu işin daha kaliteli yapılabileceğinin farkındayız ve bu olasılığa rağmen hala belediye başkanının en önemli ödülü verdiği şeyleri izlemeye mahrum kalıyoruz. Neyse efendim. İnşallah ilerleyen yıllarda birileri sesimizi duyar da şu organizasyonlara el atar. İşte kazananlar:

En İyi Drama Dizisi: Hayat Devam Ediyor
En İyi Komedi Dizisi: Yalan Dünya
En İyi Dönem Dizisi: Muhteşem Yüzyıl
En İyi Gençlik Dizisi: Elde Var Hayat – Sınav
En İyi Erkek Oyuncu (Dram): Erdal Beşikçioğlu, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
En İyi Kadın Oyuncu (Dram): Ayça Bingöl, Öyle Bir Geçer Zaman Ki
En İyi Erkek Oyuncu (Komedi): Olgun Şimşek, Yalan Dünya
En İyi Kadın Oyuncu (Komedi): Demet Evgar, 1 Erkek 1 Kadın
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Dram): Hüseyin Avni Danyal, Öyle Bir Geçer Zaman Ki
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Dram): Meral Çetinkaya, Öyle Bir Geçer Zaman Ki
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi): Bartu Küçükçağlayan, Yalan Dünya
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi): Gupse Özay, Yalan Dünya
En İyi Yönetmen (Dram): Hülya Bilban, Hayat Devam Ediyor
En İyi Yönetmen (Komedi): Jale Atabey Özberk, Yalan Dünya
En İyi Senaryo (Dram): Muhteşem Yüzyıl; Meral Okay
En İyi Senaryo (Komedi): Leyla ile Mecnun; Burak Aksak
En İyi Görüntü Yönetmeni: Muhteşem Yüzyıl; Ercan Özkan
En İyi Sanat Yönetmeni: Muhteşem Yüzyıl; Nilüfer Giritlioğlu
En İyi Müzik: Öyle Bir Geçer Zaman Ki; Nail Yurtsever ve Cem Tuncer
En İyi Ana Haber Bülteni Sunucusu: Cem Öğretir, ATV Ana Haber Bülteni
En İyi Çocuk Programı: Pepee (TRT Çocuk)
En İyi Ekonomi/Sektör Programı: Finans Cafe (cnbc-e)
En İyi Güncel Sanat Programı: Gece Gündüz (NTV)
En İyi Haber/Tartışma Programı: Haberaktif (TV8)
En İyi Kadın Programı: Derya’nın Dünyası (Kanaltürk TV)
En İyi Komedi Programı: Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni (Kanal D)
En İyi Kültür İçerikli Program: Üstün Dökmen’le Küçük Şeyler (Star TV)
En İyi Magazin Programı: Show Kulüp (Show TV)
En İyi Sağlık Programı: Doktorum (Kanal D)
En İyi Sohbet Programı: Muhabbet Kralı (TV8)
En İyi Spor Programı: Bizim Stadyum (TV8)
En İyi Talk Show/Müzik – Eğlence Programı: Disko Kralı (TV8)
En İyi Bilgi/Kültür İçerikli Yarışma Programı: Kim Milyoner Olmak İster? (ATV)
En İyi Şov İçerikli Yarışma Programı: Survivor Ünlüler-Gönüllüler (Show TV)
En İyi Belgesel: Yüz Karası Değil Ekmek Parası (İz TV)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

7 Yorum

 1. Cemil Uzun

  Takip ettiğimden değil ama sosyal medyadaki etkisi,reytingleri bakımından “Hayat Devam Ediyor”un en iyi drama almasına şaşırdım.Toplumsal Sorumluluk Ödülü’nü de bu dizi aldı.Ele aldığı konu itibariyle bunu mantıklı olarak görebilirim.En iyi komedi programını ise Koca Kafalar’ın almasına şaşırdım.Çünkü Şanslı Masa ciddi güldürüyor.Bizden birileri var ve komik olmaması mümkün değil.Türk halkının tepkilerine kurban olurum ben.

  Yanıt
 2. Su

  Tv Ödülleri hakkında yorum yapan tek blogger değilsiniz. Ben de orada bulundum, Melike Öcalan hakkındaki görüşünüz çok doğru. Hareketleri yapmacıktı, çoğu kez hatalar oldu. After-party de çok keyifli geçti. Ayrıntıları blogumdan öğrenebilirsiniz.

  Yanıt
 3. MURAT ÇOLAK

  türkçeyi çok iyi şekilde kullanan, yanındaki partnerinin heyecanını idare etmeye çalışan ve akışın sorunsuz gitmesini sağlayan bir insana mı hakaretvari yorumlarınızı layık görüyorsunuz. o zaman buyrun sizi sahneye alalımda blog yazarlığı yaparken rezil ettiğiniz türkçenizi bir de orada görelim. sunuculuk hakkında bir şey bilmeden, oturduğunuz yerden atıp sıkmak kolaydır. yani koskoca gecede Melike Öcalan mı battı gözünüze? sahneye birini çağırmak ve “duygu ve düşüncelerini” sormak ne zamandan beri yanlış bir şey? ne yapmasını beklerdiniz? onun dışında organizasyondaki hataları kapamaya çalışmasını göremediniz mi? komik olmayın yahu…

  Yanıt
 4. emir

  en iyi spor programı ödülü maç özeti veremeyen bir futbol programı alıyor. bizim stadyum spor programı değil futbol programı,Ödüllerin çoğu sadce reyting yönlendirme için yapılıyor.Bir sakarya fırat, alemin kıralı, Ömür dediğin,mavi kelebekler, çok çok daha güzel programlar

  Yanıt
  1. Su

   Sakarya Firat aday degildi. Alemin Kirali’ndan da Oya Basar adaydi. Safak Sezer setteki tavirlari yuzunden adayliktan diskalifiye olmus. Benim de elestirdigim yonleri var organizasyonun, ne var ki guzel yonleri de var. Blogumdan detaylari ogrenrbilirsiniz. 😉

   Yanıt

Bir Cevap Yazın