Cannes ’12: 6. Gün

Cannes ’12: 6. Gün

Bugün Killing Them Softly, yarın On the Road, Perşembe The Paperboy derken yarış iyice tatlı bir hal almaya başladı. Cannes Film Festivali’nde girilen yeni haftada hala bariz bir favori yok. Dün yapılan gösterimlerden de en azından ben sıyrılan bir favori göremedim. Eleştiriler bu yönde. Sadece Kiarostami‘nin filminin yuhalandığını duydum ki bu insanlar No Country for Old Men‘i de beğenmeyip yuhalamıştı. Biz yine resimlerle devam edelim…

Yarışma – Vous N’avez Encore Rien Vu (Alain Resnais), Like Someone in Love (Abbas Kiarostami), Da-Reun Na-Ra-E-Suh (Sangsoo Hong)
Belirli Bir Bakış – Djeca (Aida Begic), Elefante Blanco (Pablo Trapero), Despues De Lucia (Michel Franco)
Yarışma Dışı – Ai To Makoto (Takashi Miike)
Klasikler – Runaway Train (Andrei Konchalovsky), Xica da Silva (Carlos Diegues), Tess (Roman Polanski), Me and Me Dad (Katrine Boorman)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. Memento

    Ödülün Amerikan filmlerinden birisine gideceğini sanmıyorum. Lawless da, Moonrise Kingdom da karışık eleştiriler aldılar. Michael Haneke’nin Amour’u çok beğenildi. Ödül ona gidebilir. Kadın oyuncu dalında şimdilik favori Marion Cotillard gösteriliyor. Şimdiye dek gösterilen filmlerde Cotillard dışında bir aktris bu derece olumlu eleştiriler almadı. Cotillard bir Cannes’dan ödülle dönmedi. Buradan ödül alırsa koleksiyonu tamamlanmış olacak. Bütün önemli ödül törenlerinden en az bir adet ödül kazanmış olacak. Oscar’ı, Cesar’ı, Bafta’yı, Altın Küre’yi kazanmıştı yıllar önce.

    Bu arada sanırım Cosmopolis’in gösterimi henüz gerçekleşmedi. Geçtiğimiz sene baltayı taşa vuran Cronenberg’in yeni filminin nasıl eleştiriler alacağını merak ediyorum. On the Road da favori olarak gösteriliyordu. İlerleyen günlerde On the Road’un da gösterimi yapılacak.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.