Cannes ’12 – 7. Gün

Cannes ’12 – 7. Gün

The Assasination of Jesse James by the Coward Robert Ford sebebiyle saygımı kazanan yönetmen Andrew Dominik dün yeni filmi Killing Them Softly‘yi Cannes’da görücüye çıkardı. Film kötü eleştirler aldı diyemem. Ama çok da iddialı değil. Hatta Brad Pitt‘in performansından bahseden bile yok ki ben seneye kendisi için Oscar çanlarının çalmasını ümit ediyordum. Ken Loach‘a gelirsek… Hiç alışamadığım bir yönetmen. Yeni filminin aldığı tepkiler pek fena değil denebilir.

Yarışma – Killing Them Softly (Andrew Dominik), The Angels’ Share (Ken Loach)
Belirli Bir Bakış – Le Grand Soir (Benoit Delepine), A Perdre La Raison (Joachim Lafosse)
Özel Gösterim – Journal de France (Raymond Depardon), A Musica Segundo Tom Jobim (Nelson Pereira dos Santos), Trashed (Candida Brady)
Klasikler – Cabra Marcado Para Morrer (Eduardo Coutinho)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. shifty

    The We and the I imdb notuna göre 4.7 almış görünüyor (19 kişiden). eleştirmenler bazen çok acımasız olabilir malumunuz ancak böyle bir durumda ödül sezonunda yer alması biraz zor görünüyor gibi

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.