2. Readers’ Choice TV Ödülleri – 1. Aşama

2. Readers’ Choice TV Ödülleri – 1. Aşama

Haziran ayının başıyla beraber geçtiğimiz yılın dizilerini ödüllendirme vakti geldi. Çok lafı uzatmadan ben kısaca bu süreçten bahsedip oylarınızı verebileceğiniz linki sunmak istiyorum.

Şimdi televizyon ödüllerimiz film ödüllerimizden farklı olarak adayları sizler tarafından belirlenen bir ödül. Ben tüm dizileri izleyemediğim için televizyon ödüllerinde Oscar Boy ve Readers’ Choice’u birbirinden ayırmayı tercih ediyorum. İki aşamadan oluşuyor oylama. Birinci aşama bugün başlayıp 14 Haziran’a kadar devam edecek. İlk aşamada sizlerden en çok oyu alan 6 aday adayı belirlenecek. İkinci aşama ise 15 Haziran’da başlayıp 27 Haziran’da sona erecek. İkinci aşamanın sonunda kazananları da 28 Haziran’da açıklayacağız.

Bilmeniz gereken üç temel şey var. Birincisi, oy vereceğiniz dizilerin yayınlandığı kanalda 1 Haziran 2011 – 31 Mayıs 2012 tarihleri arasındaki bölümlerini değerlendirme içerisine almanız. İkincisi, bu ödüller sadece drama ve komedi dizileri için, yani mini diziler ya da televizyon filmlerini değerlendirmiyoruz. Üçüncüsü ise ilk aşama ve ikinci aşamada verilen oyların birbirinden farklı olması. Yani birinci aşamada oy verip ben zaten oy verdim diyerek ikinciyi es geçmeyin.

Aşağıda oy verebileceğiniz link bulunmakta. Toplamda 10 kategori var. Bunlar drama ve komedi olarak ikiye ayrılıyor. Dizi, Erkek ve Kadın Oyuncu, Yardımcı Erkek ve Yardımcı Kadın Oyuncu. Ayrıca benim unuttuklarım vardır diye “diğer” seçeneği de ekledim. Eğer oraya listede olmayanları eklerseniz, kurallara uyması durumunda ben listeye dahil edeceğim. Unutmadan her dalda maksimum 6 aday adayına oy kullanma hakkınız var, onu da ekleyeyim. Buyursunlar:

OY VERMEK İÇİN TIKLAYIN!

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. ferah

    ekleme imkanı olmasına rağmen once upon a time oyuncularının yokluğu dikkatimi çekti hele de robert carlyle
    var da gözden kaçırmamışımdır umarım:)

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.