Fragman: The Past

Fragman: The Past

Berenice Bejo
Berenice Bejo
  • 2011’in başyapıtlarından biri de A Separation’dı hiç şüphesiz. Asghar Farhadi çok hak edilmiş bir Oscar alarak Amerikalı olmamasına rağmen Hollywood’da da adı bilinen yönetmenlerden birine dönüştü. Yeni filmi The Past’de de yine bir aileyi anlatacak olan Farhadi yine Yabancı Dilde En İyi Film ödülü için emin adımlarla geliyor. Cannes’da da yarışacak filmin Berenice Bejo’ya ödül getirip getirmeyeceği merak konusu. Fransız aktris ikinci Oscar adaylığını bu yapımla alır mı dersiniz?
  • Bejo’nun ne kadar güzelleştiğinin farkında mısınız? The Artist’de de şahaneydi, ama ödül sezonundaki o garip renkli saçlarıyla biraz itici gelmişti açıkçası. Ama şu fragmana bakıp da büyülenmeyecek bir erkek olduğunu zannetmiyorum. Film Cannes’da yarışacak, Farhadi’nin yeni filmi olduğu için ayrı bir heyecan var iyi tamam da Bejo fazla mı güzel?
  • Tek takıldığım bir konu var. Biliyorum bana kızacaksınız ama ben içerisinde müzik olmayan filmlere pek tahammül edemiyorum. Bazı yönetmenler müziğin izleyicinin duygularını manipüle ettiğini söylüyor. Ben manipüle olmak istiyorum! The Past’in fragmanındaki melodiye de aşık oldum. Lütfen manipülasyon olsun. Lütfen…

THE PAST
Yönetmen: Asghar Farhadi
Oyuncular: Berenice Bejo, Tahar Rahim, Ali Mosaffa, Babak Karimi, Pauline Burlet

“THE PAST” by Asghar Farhadi – TRAILER from Memento Films International on Vimeo.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

0 Yorum

  1. Metin

    Soru (alakasız ama olsun): Ingrid Bergman, Vivien Leigh, Joanne Woodward, Jessica Lange, Joan Fontaine, Simone Signoret, Julie Christie, Susan Sarandon, Glenda Jackson, Sissy Spacek hakkında bir şeyler okumak için daha da bekleyecek miyiz?

    Yanıt

Bir Cevap Yazın